Jak si můžete pomoci od kašle domácími metodami?

Víte, jak si co nejrychleji ulevit od ošklivého kašle, chřipky nebo nachlazení? Pokud hned saháte po chemických prostředcích, zkuste jednou udělat změnu a vyrobit si léky sami doma. Budou pouze z přírodních surovin a můžete mít jistotu, že do svého těla dostáváte opravdu pouze vitaminy a látky, které pomohou od kašle, a budete se cítit lépe už během několika hodin.

https://www.rudawkuchni.pl/

Receptura složená pouze ze zdravých surovin

A jaké ingredience můžete použít? Nejlépe takové, které najdete doma v kuchyni. Každý se na podzim může setkat s kašlem, rýmou nebo dokonce chřipkou. Jsou to časná onemocnění, která nás trápí, protože venku je zima a můžeme snadno ofouknout. Zbavit se kašle a dalších příznaků ale můžete snadno pomocí domácích surovin, díky kterým nastartuje imunitu a vaše tělo se bude lépe bránit proti virům a bakteriím.

https://www.rudawkuchni.pl/

Recept, který vám ukážeme, pomůže nejen od kašle, ale také se zbavíte hlenu na průduškách. Můžete ho použít kdykoliv, když budete mít pocit, že na „vás něco leze“. A navíc tento lék můžete dát i dětem. A co si tedy připravit?

Čtěte také: Cože? Mrkev místo slaniny! Ano, delikátní recept získal už přes 30 milionů zhlédnutí!

  • 400 g medu nebo cukru
  • 2 lžičky kurkumy
  • 1 l vody
  • 2,5 cm zázvoru
  • 400 g cibule

A to je všechno! Že máte všechno doma v zásobě? Tak to můžete začít s přípravou sirupu. Nejdříve si nakrájejte cibuli a zázvor, které pak dejte do hrnce a zalijte studenou vodou. Přidejte také další suroviny. Vodu začněte vařit a vypněte. Nechte sirup vychladnout, přeceďte a nalijte do lahve nebo jiné nádoby, kterou si předtím pečlivě umyjte a vysušte.

Jak cibulový sirup užívat?

Jestliže máte hotovo, můžete si být jisti, že taková porce vitaminů a látek, které podpoří zdraví, vás určitě rychle vyléčí. Podpoří správné fungování nejen dýchacích cest. Cibule působí antibakteriálně a protizánětlivě. Užívejte cibulový sirup ráno nalačno jednu lžíci, a před večeří si dejte také jednu. Lahve se sirupem pak nechte na chladném místě, kde vám vydrží až několik dní.

https://www.rudawkuchni.pl/

Díky obsahu med do těla dostanete nejen vitaminy, ale také látky, které prospějí i malým dětem. Sladký sirup jim bude chutnat, takže budou rychleji zdravé. Tento sirup působí velmi rychle a snadno se připraví. Během několika dní budete jako rybičky a v případě potřeby si ho můžete zase rychle udělat. Působí proti suchému kašli, ale také srazí vysokou teplotu. Nejdříve vyzkoušejte tento domácí recept, než zavítáte k lékaři. Med působí antibakteriálně, pomůže odstranit hleny a bakterie z dýchacího ústrojí.

Také další recept pomůže od kašle a dalších problémů s kýcháním a dýcháním. K němu budete potřebovat:

  • Kvalitní med
  • 250 ml vody
  • 2  cibule
https://www.rudawkuchni.pl/

Příprava je také jednoduchá. Z malých cibulí odřízněte oba konce a nechte je i se slupkou, které obsahují další prospěšné látky a byla by škoda je vyhodit. Omyjte cibule a dejte je do vroucí vody. Nechte stát 10-15 minut a poté je nechte vychladnout. Poté do cibulového odvaru přidejte med a citron, podle chuti. Můžete pít během dne, kolikrát chcete.

https://www.rudawkuchni.pl/

Jak si ještě můžete ulevit od kašle?

Cibule nebo med nejsou jedinými surovinami, které pomohou od dráždivého kašle. Důležité je konzumovat velké množství čerstvé zeleniny, která obsahuje nejen vitamin C, ale také další zdroje cenných látek, které udrží naši imunitu na správné úrovně a díky tomu se nám budou nemoci vyhýbat. Okurky, rajčata, ale také zelenina bohatá na vlákninu.

https://www.rudawkuchni.pl/

K tomu je potřeba se také zdravě stravovat a přidat také pravidelný pohyb. Výborným prostředkem, jak se zbavit rýmy, kašle nebo jiných neduhů, je česnek. Ten si dejte nejlépe čerstvý, protože jedině tak do těla dostanete všechny živiny, které se tepelnou úpravou mohou vypařit. Na druhou stranu, po česneku není vhodné chodit mezi lidi.

Zdroj: rudawkuchni.pl