Jak si udělat domácí masku proti vráskám?

Botox je látka, která je v dnešní době velmi oblíbená, a to nejen u známých osobností. Je to injekce, která by měla zajistit hladkou a jasnou pokožku, bez viditelných vrásek nebo jiných nedokonalostí. Botox byl poprvé použitý v roce 1960 a byl používaný v případě, že měl člověk ochrnutý obličej. Proč si ho ale mohou dovolit pouze bohatší lidé? Jeho použití má také svá rizika.

Jak si doma vyhladit vrásky?

Vrásky se bohužel tvoří již po 25. roce života. Ubývá totiž kolagenu, který naše tělo samo vytváří. Jestliže si do těla nechcete píchat botox, a přitom byste rádi měli pleť hladkou a jasnou, můžete si vyrobit pleťovou masku, která bude plná domácích surovin a bude tak vhodná nejen pro pokožku, ale také pro vaše orgány. Zkuste vaječný bílek a škrob.

Škrobový prášek obsahuje spoustu prospěšných látek. Vitamin C, sacharidy nebo bílkoviny jsou pro důležité i pro naši pokožku. Škrob dokáže vylepšit naši pokožku a tím pádem nebude docházet k tvorbě viditelných vrásek. Hodí se na všechny tipy pleti. Bílek je zase bohatý nejen na vápník, ale najdete v něm také vitaminy A, B nebo D, kromě toho také kyselinu listovou nebo jód.

Čtěte také: Červená cibule do salátu i na krk: pomůže s mnoha zdravotními neduhy, k tomu zmírní potíže se štítnou žlázou

Budou stačit dvě suroviny a máte hotovo

Pro přípravu masky si tak připravte pouze škrob a bílek. Ten nejdříve vyšlehejte, dokud nebude hustá pěna, a poté přidejte škrob. Míchejte, dokud nebude směs homogenní. Naneste ji na obličej, krk i dekolt a nechte ji zaschnout. Poté naneste druhou a následně i třetí vrstvu. Počkejte, až budou všechny vrstvy suché, umyjte obličej a naneste oblíbený krém, který pokožku vyživí.

Masku si na obličej můžete dávat denně po dobu 21 dnů. Výsledky uvidíte již po deseti dnech, ale bude lepší pokračovat. Škrob můžete používat také na mytí obličeje. Ráno i večer si připravte směs vody a škrobu, a uvidíte, že výsledky jsou viditelné skoro hned. Zmizí nejen dvojitá brada, ale také se zbavíte vrásek a pleť bude pružnější.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua