Jak si vyrobit efektivní past na komáry z plastové lahve?

V létě jsou komáři obrovským problémem, a to doma i venku. Hlavně u sebe doma nechcete mít tento bzučící a bodající hmyz. Otravného hmyzu se můžete zbavit pomocí repelentů nebo přírodních vůní, ale vyrobit si můžete také efektivní past. Dobrou zprávou je, že k tomu nepotřebujete příliš mnoho věcí. Stačí vám plastová lahev a domácí roztok.

Co potřebujete na past na komáry?

Pořídit si můžete pochopitelně lampu proti komárům, která se skvěle hodí ven na terasu nebo zahradu. Tento lapač komárů je ovšem mnohem jednodušší, levnější a můžete ho mít klidně i doma. Stačí, když si připravíte 300 ml vody, 4 lžíce cukru, 1 gram droždí, lepicí pásku a platovou lahev. Nic jiného na výrobu nepotřebujete a zaručeně se komárů zbavíte.

Shutterstock

Hledáte-li zcela přírodní a ekonomické řešení tohoto letního problému, past na komáry je nejlepší. Máte pochopitelně i řadu dalších možností. Komáři (i další hmyz) nesnáší vůni levandule, máty, bazalky, citronely, meduňky nebo tymiánu. Tyto výrazné vůně jsou jim velmi nepříjemné, takže doma můžete používat i esenciální oleje s těmito vůněmi.

Čtěte také: Hlavní zásady při dietě: Pozor na nápoje, žvýkačky i potraviny které nadýmají

Vyrobte si lapač komárů

Tuto past na komáry si vyrobíte během chvilky. Nejdřív si rozdělte lahev tak, aby byla spodní část větší než horní. Označte si to fixou a potom láhev podle toho rozřízněte. Cukr nasypte do spodní části láhve. V hrnci si zahřejte vodu a nalijte ji na cukr. Nechte 20 minut odstát a potom přidejte rozdrobené droždí. Tato směs bude produkovat oxid uhličitý, který přitahuje komáry.

Shutterstock

Odstraňte víčko a horní část vložte dnem vzhůru do spodní části. Okraje zafixujte pomocí lepicí pásky. Lahev nakonec postavte do ložnice, obývacího pokoje nebo na jiné místo, kde se chcete zbavit otravného hmyzu. Komáři se dostanou dovnitř, ale už se nedostanou ven. Uvnitř se utopí a vy se jich zbavíte. Jen nesmíte zapomenout na pravidelné vyměňování tekutiny.

Zdroj: recipes.arbweb.info