Jak šikovně nakrájet meloun, abyste nebyli špinaví a upatlaní?

Vodní meloun je velkou pochoutkou, kterou si můžeme užít pouze během letních měsíců. Právě proto jde o jeden z druhů ovoce, na který se většina lidí těší po celý rok. Melouny jsou plné vody, a proto přináší úžasné osvěžení během horkých dnů. Na druhou stranu od nich můžete být při jídle hodně špinaví. To je problém hlavně u malých dětí. Když je správně nakrájíte, tohoto problému se zbavíte.

Čistá konzumace vodního melounu

Vodní melouny obsahují hodně vody, vitamínů a minerálů. Úžasně vás osvěží, ale hodně dětí ani dospělých je nechtějí jíst, protože nechtějí být špinaví. Navíc je od nich hodně lepkavé tekutiny úplně všude. Velkou výhodu přináší dnešní trik na krájení melounů, protože je nakrájíte téměř bez práce a užijete si konzumaci bez nepořádku.

irecept.cz

Potřebujete jen obyčejný vodní (nebo jiný) meloun a velmi ostrý nůž. Před začátkem se ujistěte, že je nůž vážně ostrý. Jinak nebude tato metoda fungovat správně. Zbytečně se nadřete, když budete mít tupý nůž. Jakmile začnete, budete mít celý meloun nakrájený během chvilky a každý člen rodiny si snadno vezme malý kousek melounu beze strachu z velkého nepořádku.

Čtěte také: Jak prát barevné ponožky? Takto nikdy nevyblednou

Metoda je úžasně jednoduchá

Meloun rozkrojte na dvě poloviny. Jednu z nich položte na prkénko červenou dužinou dolů. Potom nakrájejte meloun na proužky široké asi 2 centimetry (záleží na velikosti ovoce). Potom prkénko otočte o 90 stupňů a nakrájejte meloun znovu na proužky. Získáte tím kostky, které snadno vytáhnete z melounu. Vypadá to krásně a funguje naprosto geniálně.

Každý člen rodiny si může velmi jednoduše vzít jednu kostičku ovoce. Budete jí držet za slupku, takže se příliš neušpiníte a pochutnáte si na šťavnaté dužině. Tato metoda je neuvěřitelně jednoduchá, ale většinu lidí to vůbec nenapadne. Jistě také krájíte meloun na měsíčky nebo okrojíte slupku a dužinu nakrájíte na kostičky. Tak máte ale všude šťávu. S touto metodou budete mít doma čisto!

Zdroj: irecept.cz