I na dovolené se dá hubnout. Bez nutnosti návštěvy tělocvičny. Stačí správný výběr jídla -
Menu

I na dovolené se dá hubnout. Bez nutnosti návštěvy tělocvičny. Stačí správný výběr jídla

Dovolená je skvělá doba, která nejenže Vám dává možnost odpočinout si od práce, ale také vidět nové věci, setkat se s novými lidmi a udělat pár skvělých fotografií. Ale dovolená může být také skvělá příležitost dostat se do formy. Přečtěte si naše doporučení, jak získat skvělé tělo s malým úsilím!

1. Jezte mořské plody namísto masa

Existuje dokonce i celé hnutí – pescatářství, kdy lidé nahrazují maso mořskými plody. Ale neříkáme, že byste měli zcela přestat jíst maso.

Stačí nahradit kuřecí, hovězí a vepřové maso mořskými plody, když jste na dovolené. A je to snadné, pokud máte dovolenou u moře. Některým ženám se díky této stravě podařilo zhubnout velkou váhu.

2. Choďte správně

Chůze je skvělá pro zdraví, ale to už víte. Aby byla chůze ještě efektivnější, postupujte podle našich doporučení:

 • Zvedněte hlavu, choďte rovně a položte ramena dolů.
 • Každý krok by měl začínat od paty až po prsty.
 • Použijte ruce a pohybujte s nima v opačném směru pohybu nohou.
 • Procházejte se nejméně 30 minut denně (pokud můžete chodit 45 minut, ještě lépe).

3. Nahraďte nápoje čerstvými šťávami a kokosovým mlékem

To je jeden z nejchutnějších způsobů, jak zhubnout, když jste na dovolené. Nahraďte nealkoholické nápoje, nebo alkohol čerstvým džusem a okamžitě si všimnete rozdílu. Pokud chcete, aby tato metoda byla co nejúčinnější, měli byste dodržovat naše tipy:

 • Pijte čerstvou šťávu s dužinou.
 • Pijte sklenici šťávy 20 minut před jídlem. Tímto způsobem můžete snížit hlad a Vaše tělo získá potřebné vitamíny.
 • Vyzkoušejte neobvyklé šťávy vyrobené z petržele, okurky a zeleniny (stačí se zdržet koriandru a bazalky – zhoršují Váš hlad). Ale nepřehánějte to, Váš trávicí systém potřebuje čas si zvyknout na tyto suroviny!
 • Experimentujte s kořením! Ano, pokud přidáte nějakou skořici, nebo pepř do nápoje, pomůže to nejen zrychlit Váš metabolismus, ale také zvýšit rozmanitost Vaší nabídky „džusu“.

4. Použijte písek

Skvělý způsob, jak ztratit další kila, je hrát si na písku. Můžete si zahrát plážový volejbal a frisbee. Je zábavné hrát plážový volejbal, i když jste jen 2 osoby. Vše, co potřebujete, je míč. Tím, že písek Vaši hru ztěžuje, zhubnete kila navíc raz dva a přitom si užijete dostatek zábavy.

5. Plavte více než 20 minut

Po 20 minutách plavání začnete spalovat další kalorie. Zde je několik tipů, jak plavat co nejúčinněji:

 • Plavte alespoň 30 minut. Vzdálenost by měla být od 600 m do 800 m. Pokud jste začátečník, můžete začít se 100 m, ale žádné přestávky.
 • Ideální teplota vody je od 24°C do 28°C. A mořská voda je nejlepší volbou.
 • Měňte styl (motýl, freestyle, prsa, záda) a intenzitu.

6. Cvičení ve vodě

Vodní cvičení jsou velmi účinná a vhodná pro jakýkoliv bazén nebo moře. Proveďte tuto sadu cvičení vždy, když vstoupíte do vody:

 • Postavte se rovně, voda by měla být na úrovni krku. Dejte si ruce rovně a zvedejte napnuté nohy se snahou dotknout se Vašimi dlaněmi palců u nohou. Opakujte 3 sady po 10-15 opakování.
 • Stůjte na místě. Snažte se dotknout hýždí Vašimi patami a pohybujte rukami, jako kdybyste běhali po zemi. Zkuste takto vydržet po dobu 10 minut.
 • Zaplavte si na zádech, položte ruce dolů a přitáhněte kolena k hrudi. Opakujte 3 sady po 10-12 opakováních. Je-li to příliš těžké, udělejte cvik zvlášť na každou nohu.
 • Pohybujte rukama rychle podél Vašeho těla s cílem vytvořit vlnu. Dělejte to po dobu 5-10 minut.
 • Dokončete sadu cviků skoky ve vodě. Při každém výskoku uložte ruce nahoru. Opakujte 3 sady po 15-20 opakováních.

Doufáme, že tato doporučení Vám pomohou při Vaší dovolené zhubnout nepříjemná kila navíc. Ale možná máte také své vlastní způsoby, jak rychle zhubnout? Řekněte nám o nich v komentářích níže!

Zdroj fotografií: freepik.com

ZDROJbrightside.me
Tisk
PR články

Jazyky vám otevřou dveře do nového zaměstnání

Právě je nejlepší čas pro studium jazyků. Pomocí nově nabytých znalostí si otevřete dveře do zaměstnání snů. Jaké jsou…
CVIČENÍ

Sportovní legíny Utopy přináší svěží módu nejen do fitka

Legíny jsou oblíbeným kusem oblečení nejen slečen a žen, které rády sportují. Na návštěvu fitness centra nebo hodinu jógy…
PR články

Investiční zlato a stříbro spolehlivě uchová hodnotu vašich peněz po…

Investování do zlata a stříbra patří mezi nejbezpečnější způsoby investování vůbec. Nepleťte si ho ale s investováním do zlata…
PR články

Do čeho investovat v roce 2020?

Máte k dispozici finanční prostředky navíc a rádi byste je v roce 2020 investovali? Pokud jste si jistí, že své finance nebudete…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…