Jak správně odklidit sníh ze svého auta v zimě?

Zima a hustý sníh zasáhli Čechy jako blesk z čistého nebe. Každý řidič si musí dávat pozor na to, aby měl před odjezdem do práce správně očištěné auto. Jakmile vyrazíte na silnice se sněhem na střeše nebo špatně oškrábaným oknem, riskujete nehodu a tučnou pokutu. Policie upozorňuje, že neúplné nebo špatné odklizení sněhu z auta bude přísně postiženo pokutami. Je to totiž velmi nebezpečné.

Jak správně očistit auto?

Nikdo nechce každé ráno dlouho odklízet sníh z auta. Jistě byste si mnohem raději dali kávu a pomalu se probudili v teple svého domova. Odklidit správně sníh a led z vozu je velmi důležité pro bezpečnost všech účastníků silničního provozu. Práce je to velmi únavná a zdlouhavá, ale nesmíte ji podceňovat. Nejen, že byste mohli dostat pokutu, ale také můžete někoho zabít.

Vezměte do ruky lopatu na sníh kolem auta. Potom košte na sníh na střeše, kapotě a kufru. A nakonec škrabku na sklo. Postupně očistíte všechno, co by mohlo na silnici dělat problémy. Můžete to vnímat jako zimní posilovnu zdarma. Kávu si můžete vzít do termohrnku s sebou a vypít si jí při odhazování sněhu nebo si ji vychutnat cestou do práce.

Čtěte také: Jednoduchá metoda, jak nakrájet cibuli bez nože

Vysoké pokuty

Víte, kolik můžete zaplatit za vrstvu sněhu a ledu na svém voze? V Čechách to může být až 2 500 Kč. Za takové peníze si můžete koupit něco mnohem lepšího. Nezapomínejte na to, že sníh a led na voze není nebezpečný jen pro vás. Kolem vás je mnoho dalších aut, autobusů i chodců. A jakmile přimrzlý sníh spadne z vašeho vozu, může někomu velmi vážně ublížit.

shutterstock.com

Všichni si chceme ráno trochu přispat, ale za pokutu a problémy to nestojí. V zimě jednoduše musíte vstávat trochu dřív a dát si práci s tím, aby vaše auto vypadalo skvěle při odjezdu do práce. Velkou výhodou je také fakt, že se vám bude hned lépe řídit. Při odklízení sněhu se krásně probudíte, takže vám nebude hrozit, že budete ráno za volantem usínat.

Zdroj: webniusy.com