Jak správně ošetřit pokožku spálenou od slunce?

Slunce je v létě velmi ostré a dokáže vám jednoduše spálit pokožku. Všichni víme, že to není příjemné. Můžete si samozřejmě pořídit krémy nebo pěnu po opalování, které spáleniny zklidní a pomohou s regenerací kůže. Jestli nic takového nemáte po ruce, hodí se vám také domácí a přírodní produkty. Zvládnou udělat prakticky to samé a nemusíte pro ně běžet do drogerie.

Kokosový olej

Máte-li doma kokosový olej a používáte ho při pečení, vaření nebo jako kosmetiku, využijte ho také při spálené pokožce. Po studené nebo vlažné koupeli naneste olej na spálená místa. Tento produkt obsahuje hodně vitamínu E, který působí jako antioxidant a pomáhá regenerovat a hydratovat kůži.

Shutterstock

Gel z aloe vera

Aloe vera obsahuje obrovské množství prospěšných látek a velmi dobře vám pomůže také u spálenin od slunce. Gel si můžete koupit v lékárně a mít ho během léta vždy po ruce. Pomůže vám nejen proti spálené pokožce, ale také nepříjemným štípancům.

Čtěte také: Jak zjistíte, že vás muž podvádí?

Jogurt a čaj

Potřete si spálené místo jogurtem a pocit horka a pálení zmizí. Dokáže totiž obnovit pH pokožky. Připravit si můžete i odvar ze zeleného nebo černého čaje. Čaj má silné antiseptické vlastnosti, takže urychluje hojení ran a dokáže kůži velmi efektivně zchladit.

Vlažná koupel a lehké oblečení

Chcete se cítit dobře se spáleninami a nemáte po ruce žádný z uvedených produktů? Nevadí. Zvládnete je s vlažnou nebo studenou koupelí a studenými obklady. Po koupeli si natáhněte volné oblečení z prodyšné látky. Čistá bavlna nebo len nebude dráždit spáleniny, takže se budete cítit pohodlněji.

Dostatek tekutin

Pokožka potřebuje pro regeneraci velké množství tekutin. Pijte hodně čisté vody a na pár dní omezte konzumaci alkoholu. Přidejte si do vody okurky, plátky citronu nebo pijte čaj. Uvidíte, že s těmito triky si již brzy užijete pohodlí a po následcích sluníčka nebude ani památky.