Jak správně vyčistit okna bez šmouh?

Chcete si užít nádherně čistých a lesklých oken bez šmouh, aniž byste se u okna strávili celé odpoledne? Máme pro vás několik prostředků, které vám s tím pomohou. Získat čistá a krásná okna je velmi jednoduché, když máte po ruce dobrý recept na domácí čistič. Přírodní a domácí prostředky jsou mnohem lepší než speciální produkty na okna. Nemusíte si kupovat žádné speciální věci na úklid, protože všechno, co potřebujete na svá okna, již máte doma.

Zázračný čistič oken

Jednoduchý a levný čistič oken získáte s pomocí tří surovin. Stačí, když smícháte 1 hrnek vody, 1 hrnek bílého octa a 1 polévkovou lžíci bramborového škrobu. Všechno promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a můžete se pustit do úklidu. Okna budou zářit čistotou a nenajdete na nich jedinou skvrnu. Tento čistič je velmi efektivní a bude vás stát jen pár korun.

zinoti.lt

Prostředek na nádobí a ocet

Ocet je vždy skvělou volbou při úklidu. Tato metoda je navíc velmi jednoduchá, protože obě věci máte neustále doma. Smíchejte teplou vodu s prostředkem na nádobí a přidejte trochu octu. Roztokem opláchněte okna a potom použijte stěrku na sklo. Nakonec vše vyleštěte čistým hadříkem z mikrovlákna nebo starými novinami.

Šampon na vlasy

Asi budete překvapení, ale obyčejný šampon vám pomůže s údržbou oken. Nejlépe funguje šampon s břízou nebo kopřivami. Do kbelíku s teplou vodou jednoduše přidejte trochu šamponu. Stejně, jako kdybyste přidávali jakýkoli jiný čisticí prostředek. Namočte do vody čistý hadřík a dvakrát otřete plochu okna. Nechte ho uschnout a zažijete malý zázrak.

zinoti.lt

Prostředek na mytí aut

Naším posledním tipem je prostředek na mytí aut. Jestli máte doma nějaké prostředky na svůj vůz, nalijte ho do lahve s rozprašovačem a vyzkoušejte také na svá okna. Budete překvapení, jak dobře funguje. Použít ho nemusíte jen na čištění oken, ale také dalších částí svého domova. Díky tomu tento prostředek využijete mnohem více a nemusíte utrácet za další čističe do domácnosti.

Zdroj: zinoti.lt