Jak udržet mouchy daleko od vašeho domova?

Mouchy patří mezi otravný hmyz, který se objeví především v letních a podzimních dnech, kdy si chcete užívat pohody a relaxace na své zahradě nebo terase. Právě tam se přes léto konají nejen grilovací večírky, ale také tu často odpočíváte. Mouchy mohou znepříjemnit celý večer, protože otravují nejen lidi, ale také si sedají na potraviny a do pití, které máte na stole. Proto je dobré vědě, jak se jich zbavit a zajistit, aby se jim nepřibližovaly.

Jaké metody pomohou dostat mouchy pryč od stolu?

Proti mouchám i komárům bude dobře fungovat mucholapka, kterou si můžete koupit skoro v každé drogerii. Nasadí se na stropní svítidlo a díky obsahu lepidla se na ni budou mouchy lepit a postupně uhynou. Bude to tak ale v případě, že se do bytu mouchy dostanou. Nejlepší je tedy preventivně chránit své obydlí, což můžete udělat také pomocí několika triků.

Kromě mucholapky, kterou si koupíte, si můžete vyrobit i vlastní. Stačí vám barevný papír, na který nanesete silnější vrstvu například medu, který je sladký a zároveň lepkavý. Zkusit ale můžete i další domácí metody, které jsou účinné, a hlavně levné a snadno dostupné. Ocet a mýdlo na nádobí budou dalšími pomocníky. Dejte několik kapek prostředku na nádobí do octa a nalijte do jedné nádoby. Nalijte do misek a ty rozmístěte nejen po kuchyni, abyste se much zbavili.

Čtěte také: Utírání prachu na zdech nebo elektronice vyžaduje více, než jenom prachovku

Pomoci může i přezrále ovoce, které už nebudete jíst

Jablečný ocet je dalším prostředkem, který může pomoci v boji proti muším koloniím. Můžete ho nalit do misky, který přikryjte folií. Do té udělejte pomocí špejle několik otvorů, do kterých se mouchy zachytí, ale už nebudou moci zpátky. Naláká je vůně octa. Také ovoce, které již nebudete jíst, může posloužit jako past.

Na dno misky dejte ovoce, přikryjte alobalem a do něj také udělejte otvory, aby se mušky nemohly dostat ven. Mouchy ale odradíte také obyčejnou řezanou květinou, kterou umístíte na stůl.

Zdroj: tudasfaja.com