Jak udržet vodu studenou po celé hodiny?

V létě se většina z nás snaží pít studené nápoje, abychom se příjemně osvěžili. Studená voda je k tomu nejlepší, protože vám poskytne tu nejlepší hydrataci. A to v parném létě potřebujete nejvíce. Bohužel nakonec voda zteplá a vy si již neužijete její chuť ani osvěžení. Poradíme vám velmi jednoduchý a geniální trik, díky kterému zůstane voda studená po velmi dlouhou dobu.

Jak mít studenou vodu po celé hodiny?

Večer před odchodech do práce nebo na výlet naplňte láhev na vodu do poloviny. Vložte ji do mrazáku a položte ji do vodorovné polohy. Dávejte pozor, aby otvor pro pití zůstal bez dotyku s vodou. Ten zmrznout nesmí, jinak z láhve nebudete moci pít. Druhý den vodu jednoduše vytáhněte z mrazáku a dolijte druhou polovinou vodou z kohoutku. To je všechno!

https://www.newsitamea.gr/

Při tomto triku si musíte dávat pozor hlavně na to, aby byla voda v lahvi v ideální poloze. Když vám zmrzne také víčko a hrdlo láhve, tato metoda nebude fungovat. Jinak se ale můžete těšit na vodu, která vám vydrží studená dlouho i v případě, že budou venku panovat vysoké teploty. Plastová láhev vám v mrazáku ani nepraskne, takže je to velmi bezpečná volba.

Čtěte také: Výprask zhoršuje chování dětí, uvádí odborná studie

Tipy, jak si užít horké léto naplno

Máte-li možnost, měli byste si své dny v létě přizpůsobit středomořskému stylu života. To znamená, že budete aktivní a v pracovním nasazení hlavně ráno, zatímco si odpoledne dáte dlouhou siestu. Ve chvílích, kdy budou teploty nejvyšší, abyste měli chodit ven naprosto minimálně. S tím také souvisí, že byste se měli vyhýbat přímému slunci, abyste neriskovali úpal nebo spálenou kůži.

Nezapomínejte na dobrý pitný režim a pijte pravidelně během celého dne. K tomu můžete využít i trik, který jsme vám dnes představili. A nikdy nezapomínejte na opalovací krémy s vysokým faktorem. Jakmile jdete během letních měsíců ven, měli byste být dobře namazaní opalovacím krémem. Vždy byste měli volit vysoký SPF faktor, abyste neohrozili zdraví své pokožky.

Zdroj: newsitamea.gr