Redakce ProSvět.cz
7 února, 2017

Mnoho problémů kolem domu vyřešíte nákladními řešeními a vyčištění kanalizace je jedním z nich. Produkty, které se používají se zdají být příliš dobře, aby to byla pravda. Pravděpodobně většina našich domácích výrobků, které koupit v obchodě mají chemické látky a jsou škodlivé pro životní prostředí a pro nás. Takže příště, pokud si budete chtít vyčistit svůj ucpaný odtok, vyzkoušejte tento jednoduchý recept, který vám ušetří ne málo peněz z drahých výrobků a instalatéra.

Unclog-Drains-Without-Using-Chemicals-610x507
Potřebujete pár věcí, které s největší pravděpodobností najdete u vás doma.

Potřebujete 2 šálky jedlé sody a 4 šálky vařící vody a 1 šálek octa.IMG_8258[1]

[hana-code-insert name='google' /]První co uděláte je, že 1 šálek sody přidáte do ucpaného odtoku a zalijete ho vroucí vodou.

Nechte několik minut působit, pak přidejte zbytek jedlé sody spolu s octem.o1dzadj2s982ZDWgTXj-oPak odtok přikryjte se špuntem (dokud chemická reakce bude působit) a nechte působit 5-10 minut. Uvidíte bubliny a vytváří se pěna v důsledku šumivého účinku jedlé sody reagující s octem.water-spinning-down-drain

Jak to funguje?

Když se jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný) přijde do kontaktu s octem, dojde do šumivé chemické reakcí, který uvolní potrubí. Tento roztok se smíchá s vroucí vodou a rozspustí tuky a další nečistoty, které by mohly být příčinou ucpání odtoku.

Sdílejte článek