David Hampl
3 května, 2019

Bez čeho se v kuchyni neobejdete? Někdo řekne že to jsou potraviny, jiný hrnce a nádobí, další zase různé spotřebiče. Ve skutečnosti se však neobejdete bez utěrek. Pomocí nich chytnete horké hrnce, utřete nepořádek, stejně jako si otřete ruce. To se samozřejmě brzy podepíše na tom, jak vypadají. Chcete jejich vzhled vylepšit?

Jak vybělit kuchyňské utěrky? Odstranit nečistoty není složité

Může toho na nich být skutečně mnoho. Různé stopy od spálených hrnců, mastnota, zbytky potravin, ale dokonce u kusy jídel a mnoho dalšího. Pokud se vám běžným praním nepovede dané nečistoty odstranit, rozhodně nemusíte zoufat. Je tu ještě jedna možnost. Dát na naše rady k vybělení utěrek, kde je jistota dokonalého výsledku téměř stoprocentní.

Co si připravit?

Nemusíte se bát, že by jednotlivé věci, nebo snad postup byl jakkoliv složitý. Je tomu spíše naopak. Musíme říci, že vše je velmi jednoduché, což dokládá i soupis těchto tří věcí, které budete potřebovat.

  • 2 lžíce oleje
  • 2 lžíce bělidla
  • 5 lžic pracího prášku

Vytvořte si unikátní směs určenou na praní

Základem je vytvoření směsi na praní a bělení, která opravdu dobře funguje. Jak na to? Jako základ budete potřebovat hrnec s vodou, kterou následně přivedete k varu. Když se vaří, tak do hrnce přidáte klasický slunečnicový nebo jiný rostlinný olej. Potom přidáte ještě zbývající ingredience, v podobě bělidla a prášku. Vše důkladně rozmícháte.

Vložte utěrky a nechte směs působit

Když je bělicí směs připravena, již můžete vložit všechny špinavé utěrky, které doma máte. V tu chvíli také vypnete sporák a hrnec nebo jinou nádobu kde vše máte přikryjete poklicí. Doba, po kterou se zde utěrky nechají je celkem dlouhá. Jde o hodiny. Ideální je vyndat je až ve chvíli, kdy voda zcela vychladne. Potom by měly být dokonale čisté.

Vymáchejte a nechte usušit

Jakmile je vyndáte, je třeba je samozřejmě ještě vymáchat v čisté vodě, aby byly dokonale zbaveny všech látek v podobě bělidla, oleje a pracího prášku. Pokud je nechcete máchat ručně, můžete spustit daný program v pračce. Potom je už staří jenom nechat oschnout a uvidíte dokonalý výsledek.

Sdílejte článek