Jak vybělit oděvy, aby vám dělaly radost?

Bílé spodní prádlo, halenky nebo košile vypadají nádherně. Bohužel po nějaké době začnou šednout nebo se objeví žluté skvrny od potu. Zbavit se těchto nečistot a zároveň obnovit bílou barvu, může být obrovský oříšek i pro zkušené hospodyně. Naštěstí existuje velmi jednoduchý prostředek, který si vyrobíte doma. A dokonce vám vybělí prádlo. Poradíme vám, jak na to.

Co budete potřebovat?

Na samotný roztok potřebujete jen dvě ingredience: 200 gramů dehtového mýdla a 3 polévkové lžíce amoniaku nebo jiného alkoholu. Nezapomeňte si k tomu připravit také vhodnou skleněnou nádobu o objemu 720 ml. Na čištění budete potřebovat také houbičku nebo zubní kartáček. A kvůli bezpečnosti se vám budou hodit gumové rukavice, případně i ochranné brýle.

https://www.pexels.com/

Jak vybělit své oděvy?

Mýdlo nastrouhejte na struhadle s hrubými otvory. Potom hobliny vložte do skleněné nádoby a naplňte horkou vodou. Promíchejte a nechte stát asi 10 minut. Po 10 minutách znovu promíchejte a počkejte, dokud nebude tekutina o pokojové teplotě. Tímto způsobem si vytvoříte roztok na bělení prádla. Potom musíte udělat ale ještě pár věcí, abyste měli oděvy dokonale čisté a bílé.

Čtěte také: Nejkrásnější ze všech pivoněk. Tuto musíte mít na zahradě!

V první řadě prádlo vyperte běžným způsobem. Potom do lavoru nebo vany nalijte 2 litry horké vody, 3 polévkové lžíce připraveného roztoku a důkladně promíchejte. Dávejte si pozor, abyste na sobě měli během celé manipulace gumové rukavice. Navíc celý proces dělejte na místě, kde je čerstvý vzduch, např. na balkoně, terase nebo zahradě.

https://www.pexels.com/

Pracovní postup

Prádlo namočte do připravené směsi a nechte odležet 2 hodiny. Potom prádlo otřete měkkou houbičkou nebo kartáčkem na zuby. Několikrát oděvy opláchněte v čisté vodě. Potom postup opakujte s čistou vodou s roztokem a nechte prádlo ponořené dalších 15 minut. Poté prádlo znovu opláchněte a vyždímejte tekutinu. Díky tomuto postupu budete mít vždy sněhobílé prádlo.

Zdroj: ohlyad-dnya.net.ua