David Hampl
9 dubna, 2019

Parapety jsou běžnou součástí oken. V domácnostech mohou sloužit jako odkládací prostor, stejně jako mohou sloužit i jako místo pro umístění květin. Může se tedy stát, že takový parapet následně nebude úplně čistý. A to je pro mnoho domácností problém. Když se vám nedaří ho dokonale vyčistit, aby byl opět jako nový, dá se očekávat, že děláte něco špatně. Společně se proto podíváme na to, jaké jsou možnosti čištění a jaké jsou efektivní postupy. Díky tomu bude váš parapet opět jako nový.

Nejenom, že se vám povede eliminovat všechny možné nečistoty a fleky. Když se budete držet našeho postupu, můžete si být jisti také tím, že se vám povede odstranit i zažloutnutí, které se může na řadě parapetů postupem času objevit. Jak na to? Podívejte se společně s námi.

Použijte speciální čisticí ubrousky

V obchodech máte možnost pořídit si speciální čistící ubrousky, které jsou určené primárně na čištění plastů. Jsou napuštěné efektivními látkami, díky kterým můžete špínu z parapetů jednoduše odstranit. Dané ubrousky jsou samozřejmě vhodné i na další druhy plastových materiálů, které nejdou efektivně vyčistit běžným hadříkem.

Zkuste přípravky obsahující čpavek

Máme tu i další tip, který se týká vyčištění parapetů, ale i dalších míst. Pokud je látka, která je poměrně účinná, pokud jde o eliminaci skvrn, tak se jedná o čpavek. Nejlépe je opatřit si takový produkt, který ho obsahuje v tom správném poměrně. Takovém, aby nebyl nebezpečný a přitom bylo zajištěno efektivní čištění. Postupujte tak, jak je na produktu uvedeno.

Využijte i produkty na bělení prádla

Pokud při praví používáte různé produkty určené na bělení prádla, můžete si je vypůjčit i v případě, kdy je vaším cílem vybělit parapet a dát mu opět zcela dokonalý vzhled. Jak na to? Postup je jednoduchý. Využijte toto bělidlo, které jenom smíchejte s vodou. A poté pomocí houbičky jednoduše aplikujte právě na váš parapet. Nic složitého.

Vezměte i mýdlo na praní

U praní prádla ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát je naším tipem použití mýdla na praní, které je také velmi dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy potřebujete vyčistit parapet. Trochu ho nastrouhejte do vlažné vody, do té namočte houbičku a čistěte. Právě látky obsažené v mýdle jsou unikátní tím, že dokážou daný parapet velmi efektivně vyčistit.

Nebojte se ani octu

Je pravda, že jeho vůně není ideální, ale pokud jde o jeho účinky, tak jsou téměř dokonalé. Proto je naším tipem také ocet. Namočte do něho houbičku a začněte parapet čistit. Sice ucítíte nepříjemnou vůni, ale také za sebou uvidíte dobré výsledky. Následně nezapomeňte otřít také čistou vodou, aby se ocet odstranil.

Pomůže také chlor

Na něj pozor, jelikož se jedná o poměrně silnou chemikálii. Proto používejte nejenom ochranné prostředky, ale myslete také na správnou koncentraci. Jedině tak bude jeho použití bezpečné a neškodné. Potom pokračujte klasicky, jako při běžném čištění. Uvidíte, jak bude parapet zářit, jelikož je to také chlor, který má velmi dobré bělicí vlastnosti.

Vhodnou volbou je také jedlá soda

Stojí pár korun a v domácnosti má mnoho různých využití. A mezi jednu takových patří i to, že dokáže fungovat jako dobrý čistič. Doporučujeme ji smíchat s vodou na konzistenci pasty a poté parapet pozvolna čistit, z jedné strany na druhou. Následně omyjte a uvidíte, jak je dokonale čistý.

Sdílejte článek