Jak vylepšit svou zahradu? Nebojte se kreativity a podívejte se s námi na těchto 25 nápadů, které můžete využít i vy. Přesvědčte se, že i vaše zanedbaná zahrada může být moderní a dokonalá. Jak na to? -
Menu

Jak vylepšit svou zahradu? Nebojte se kreativity a podívejte se s námi na těchto 25 nápadů, které můžete využít i vy. Přesvědčte se, že i vaše zanedbaná zahrada může být moderní a dokonalá. Jak na to?

Je ideální doba k tomu, abyste se začali věnovat vaší zahradě. Souhlasíte? Pokud ano a dochází vám inspirace a nápady na její vylepšení, nemusíte zoufat. Máme je pro vás. A je jich hned 25 jednotlivých. Jsme přesvědčeni o tom, že si z možností zaručeně vyberete takovou, která vás zaujme na první pohled. Co je dnes trendem a co vše můžete na své zahradě využít k vylepšení? U řady nápadů budete velmi překvapeni.

Kotlík z rostlin

Máte kotlík, který nevyužijete? Použijte ho na zahradě. Postavte konstrukci z větví a zavěste ho. Do něho umístěte rostliny zelené barvy a pod něho ty s červenými květy. Budou vypadat jako oheň.

Květináče z trychtýřů

Našli jste je v kůlně a je vám líto je vyhodit? Tak je můžete kdekoliv zavěsit a dovnitř dát malý květináč s rostlinou. Bude to vypadat, jako by právě ta rostla právě z nich. Unikátní dekorace.

Spojené květináče

Vypadají opravdu netradičně a navíc poskytnou mnoho prostoru na pěstování rostlin. Jak něco podobného vyrobit? Stačí k tomu jenom kovová tyčka, kterou protáhnete dírou na dně květináče.

Stará dodávka

Co s ní? Nemusíte se jí zbavovat, když ji dokážete využít tak, jako na obrázku. Stačí pár popínavých rostlin a ty už se postarají o to, aby bylo nalezeno nové využití i pro staré auto.

Nepoužívané sudy

Už do nich nezachytáváte vodu? Potom z nich udělejte velké a skvěle vypadající květináče. Stačí trochu fantazie s malováním, hlína, rostliny a také dva barevně ladicí deštníky.

Nepotřebné palety

Válí se vám na zahradě? Potom je dejte dohromady a vytvořte z nich jakýsi box. Do něho umístěte zeminu, rostliny a uvidíte, jak skvělá dekorace to bude.

Dřevěná komoda

Původně sloužila v interiéru a nyní může být součástí vaší zahrady. Jednoduše vysunete jednotlivé šuplíky, do kterých umístíte rostliny dle vašich preferencí.

Poházené kameny

Máte je na jedné hromadě? Tak jim dejte nějaký řád, vytvořte z nich záhony, cestičky a další prvky, které vytvoří na pohled dokonalé místo.

Nevyužívané kolo

Rozebrali jste kolo a válí se vám u zahrady? Tak ho využijte. Sestavíte z něho celkem povedenou konstrukci, která je určená na pěstování fazolí, okurek a dalších rostlin.

Stará studna

Máte ji na zahradě? Pokud ano, dejte k ní pár židlí, nechte je porůst mechem a přidejte starý servis. Vše bude působit jako lesní jídelna.

Kus dřeva

Nejenom, že z ní můžete vytvořit stylový prostor na sezení. Když ji vydlabete, máte možnost z ní vytvořit také velmi povedený květináč. Když si dáte opravdu velkou práci, je možné z ní vyřezat dokonce i stylovou mašinku.

Různé květináče

Máte je schované, jelikož nevypadají dobře? Tak vykopejte díru a zapusťte je do země. Nebudou vidět a přitom nabídnou dobré místo pro vaše rostliny.

Historické zahradní náčiní

Různé trakaře, žebřiňáky a jiné věci, které se dříve na zahradě používaly můžete nyní použít jako dobrou dřevěnou dekoraci, kterou obohatíte dostatkem rostlin, které na nich budou růst.

Výrobky z cementu

Máte zbytky a nevíte co s nimi? Vytvořte z nich zajímavé a unikátní dekorace. O jaké se může jednat? Co například stylově vypadající ruce? Nebo máte jiné nápady?

Disky kol

Máte je po svých předchozích automobilech? Můžete je zajímavě zrenovovat, vytvořit na nich mozaiku a použít je jako květináče připomínající Orient

Obyčejný kýbl

Ten lze využít prakticky. Stačí ho doplnit velmi malými otvory, naplnit vodou a máte skvělého pomocníka na zalévání vašich rajčat.

Jutové pytle

K čemu jsou? Když do nich dáte hlínu a zasadíte do nich rostliny, tak k pěstování všeho možného. Zajímavě vypadají a jsou i velmi praktické.

Velký sud

Stačí mít Nápad, sud správně nařezat a v tu chvíli máte k dispozici unikátní terasový záhon, kam zasadíte vše, co se vám líbí. Je to na vás.

Vaše nářadí

Už ho nepoužíváte? Vezměte barvu a natřete ho různými odstíny. Potom ho přitlučte na plot. Praktické to sice není, ale esteticky to vypadá skvěle.

Hrnečky s podšálkem

jak se dají využít? Jako krmítko pro ptáčky. Na šálku mohou mít dostatek potravy a přímo v hrnečku zase najdou dostatek vody k pití.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Rakovina v rodině, život i dům v troskách! Kdo je…

Říká se, že ty nejzajímavější osudy píše sám život. A tento příběh je jeden z těch případů, který za to můžeme…
DŮM A ZAHRADA

Rýmovník je univerzální pomocník nejen v boji s nachlazením. Jak…

Rýmovník, nenápadná rostlina, kterou má pro její skvělé účinky doma stále více lidí. Jak naznačuje její název, je vítaným pomocníkem…
DŮM A ZAHRADA

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes…

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil…

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal…
DŮM A ZAHRADA

Tento trik zachrání vaše orchideje, pokud se jim po přesazení…

Orchideje jsou krásné rostliny, ale někdy také poněkud háklivé. Velice často se stane, že po přesazení se jim přestane dařit…
DŮM A ZAHRADA

Tato jihoafrická rostlina může být pěstována také u nás. Když…

Rostlina se jmenuje zelenec chocholatý. Jedná se o jihoafrickou rostlinu, které se však daří i jinde než ve své domovině.…