Jak vylepšit svou zahradu? Nebojte se kreativity a podívejte se s námi na těchto 25 nápadů, které můžete využít i vy. Přesvědčte se, že i vaše zanedbaná zahrada může být moderní a dokonalá. Jak na to?

Je ideální doba k tomu, abyste se začali věnovat vaší zahradě. Souhlasíte? Pokud ano a dochází vám inspirace a nápady na její vylepšení, nemusíte zoufat. Máme je pro vás. A je jich hned 25 jednotlivých. Jsme přesvědčeni o tom, že si z možností zaručeně vyberete takovou, která vás zaujme na první pohled. Co je dnes trendem a co vše můžete na své zahradě využít k vylepšení? U řady nápadů budete velmi překvapeni.

Kotlík z rostlin

Máte kotlík, který nevyužijete? Použijte ho na zahradě. Postavte konstrukci z větví a zavěste ho. Do něho umístěte rostliny zelené barvy a pod něho ty s červenými květy. Budou vypadat jako oheň.

Čtěte také: Tahle směs se nezavařuje a vydrží rok! A hodí se vždy, když se vaří guláš, těstoviny, stejně jako populární pizza

Květináče z trychtýřů

Našli jste je v kůlně a je vám líto je vyhodit? Tak je můžete kdekoliv zavěsit a dovnitř dát malý květináč s rostlinou. Bude to vypadat, jako by právě ta rostla právě z nich. Unikátní dekorace.

Spojené květináče

Vypadají opravdu netradičně a navíc poskytnou mnoho prostoru na pěstování rostlin. Jak něco podobného vyrobit? Stačí k tomu jenom kovová tyčka, kterou protáhnete dírou na dně květináče.

Stará dodávka

Co s ní? Nemusíte se jí zbavovat, když ji dokážete využít tak, jako na obrázku. Stačí pár popínavých rostlin a ty už se postarají o to, aby bylo nalezeno nové využití i pro staré auto.

Nepoužívané sudy

Už do nich nezachytáváte vodu? Potom z nich udělejte velké a skvěle vypadající květináče. Stačí trochu fantazie s malováním, hlína, rostliny a také dva barevně ladicí deštníky.

Nepotřebné palety

Válí se vám na zahradě? Potom je dejte dohromady a vytvořte z nich jakýsi box. Do něho umístěte zeminu, rostliny a uvidíte, jak skvělá dekorace to bude.

Dřevěná komoda

Původně sloužila v interiéru a nyní může být součástí vaší zahrady. Jednoduše vysunete jednotlivé šuplíky, do kterých umístíte rostliny dle vašich preferencí.

Poházené kameny

Máte je na jedné hromadě? Tak jim dejte nějaký řád, vytvořte z nich záhony, cestičky a další prvky, které vytvoří na pohled dokonalé místo.

Nevyužívané kolo

Rozebrali jste kolo a válí se vám u zahrady? Tak ho využijte. Sestavíte z něho celkem povedenou konstrukci, která je určená na pěstování fazolí, okurek a dalších rostlin.

Stará studna

Máte ji na zahradě? Pokud ano, dejte k ní pár židlí, nechte je porůst mechem a přidejte starý servis. Vše bude působit jako lesní jídelna.

Kus dřeva

Nejenom, že z ní můžete vytvořit stylový prostor na sezení. Když ji vydlabete, máte možnost z ní vytvořit také velmi povedený květináč. Když si dáte opravdu velkou práci, je možné z ní vyřezat dokonce i stylovou mašinku.

Různé květináče

Máte je schované, jelikož nevypadají dobře? Tak vykopejte díru a zapusťte je do země. Nebudou vidět a přitom nabídnou dobré místo pro vaše rostliny.

Historické zahradní náčiní

Různé trakaře, žebřiňáky a jiné věci, které se dříve na zahradě používaly můžete nyní použít jako dobrou dřevěnou dekoraci, kterou obohatíte dostatkem rostlin, které na nich budou růst.

Výrobky z cementu

Máte zbytky a nevíte co s nimi? Vytvořte z nich zajímavé a unikátní dekorace. O jaké se může jednat? Co například stylově vypadající ruce? Nebo máte jiné nápady?

Disky kol

Máte je po svých předchozích automobilech? Můžete je zajímavě zrenovovat, vytvořit na nich mozaiku a použít je jako květináče připomínající Orient

Obyčejný kýbl

Ten lze využít prakticky. Stačí ho doplnit velmi malými otvory, naplnit vodou a máte skvělého pomocníka na zalévání vašich rajčat.

Jutové pytle

K čemu jsou? Když do nich dáte hlínu a zasadíte do nich rostliny, tak k pěstování všeho možného. Zajímavě vypadají a jsou i velmi praktické.

Velký sud

Stačí mít Nápad, sud správně nařezat a v tu chvíli máte k dispozici unikátní terasový záhon, kam zasadíte vše, co se vám líbí. Je to na vás.

Vaše nářadí

Už ho nepoužíváte? Vezměte barvu a natřete ho různými odstíny. Potom ho přitlučte na plot. Praktické to sice není, ale esteticky to vypadá skvěle.

Hrnečky s podšálkem

jak se dají využít? Jako krmítko pro ptáčky. Na šálku mohou mít dostatek potravy a přímo v hrnečku zase najdou dostatek vody k pití.