David Hampl
29 června, 2019

V dnešní době jsou rozvody a střídání parterů poměrně častou záležitostí. Na jednu stranu je dobře, že lidé nemusejí žít ve vztahu, ve kterém jsou nešťastní, na druhou stranu si díky tomu mnozí myslí, že skutečná láska neexistuje. Pokud patříte vy nebo vaši známí mezi zastánce takového názoru, pojďte se podívat na příběh dvou lidí, kteří vás přesvědčí o opaku.

Společně od osmi let až do smrti

Co jiného by mělo být důkazem lásky, než pár, který spolu vydržel neuvěřitelných 75 let? Alexander a Jeanette se znali už od malička, respektive od svých osmi let. Už od začátku věděli, že spolu chtějí prožít celý život a tak se také stalo. V roce 1940 měli svatbu. Slíbili si tehdy, že budou žít jeden druhému bok po boku až do své smrti. Svůj slib splnili a udrželi si šťastné manželství.

Inspirace pro okolí

Láska na celý život tedy není jen pohádkou z romantických filmů. Alexander a Jeanette se svými sedmdesáti pěti lety společného soužití dokázali, že dlouhodobá láska mezi dvěma lidmi skutečně existuje. Tajemství je samozřejmě najít toho správného partnera, ale také překonat neshody, uvědomit si, co je důležité a být ve vztahu:

  • Tolerantní
  • Ochotný komunikovat a dělat kompromisy
  • A dát druhému vyváženě prostor i lásku

Pár společně i zemřel

Alexander a Jeanette spolu nejenže prožili celý dlouhý život, jak si na svatbě slíbili, ale také zemřeli společně a prakticky ve stejný čas. Když Alexander utrpěl zranění, musel být upoután na lůžko. V jeho věku je zlomenina boku vážný úraz a jeho zdraví se postupně začalo zhoršovat. Stejně tak i zdraví Jeanette, která s ním po celou dobu byla. Dostali v nemocnici i společný pokoj. V okamžiku, kdy Alexander zemřel, mu Jeanette řekla „Počkej na mě, budu tam brzy“ a za několik hodin jej následovala.

Sdílejte článek