Jak vyrobit antibakteriální gel? Zde je recept na výrobu domácího antibakteriálního gelu, který vás zbaví strachu z coronaviru.

Už jste slyšeli o novém typu coronaviru? Určitě ano, protože se v posledních týdnech nemluví v médiích o ničem jiném. Lidé jsou vyplašení a zběsile nakupují zásoby na horší časy. Regály v obchodech jsou prázdné a po ulicích se promenádují lidé s rouškami na obličeji. Podle některých odborníků ovšem není nutné takhle extrémně panikařit. Patříme k zemím s nejlepší hygienou na světě, a pokud člověk není vyložené prasátko, pak se nemusí tolik bát. Pokud se ovšem trochu bojíte a rádi byste tento strach snížili, dodržujte maximálně hygienická pravidla a myjte si ruce. K tomu používejte antibakteriální gely, které účinek umytých rukou znásobí. Pokud si jej nemůžete pořídit, máme pro vás recept na domácí antibakteriální gel, který vás zbaví strachu.

Čtěte také: 7 nejlepších krémů do sladkých dezertů!

Dbejte na hygienu

Opatření proti šíření coronaviru je celá spousta. Mezi nejčastější patří zvýšená hygiena, ohleduplnost a zodpovědnost k sobě i ostatním. Pravidelné mytí rukou, zakrývání si obličeje při kýchání a kašlání, nechodit do společnosti, jsme-li nachlazení či nemocní, omezení veřejných akcí atd. Coronavirus se totiž šíří kapénkovou infekcí pomocí vzduchu, a proto se může nakazit kdokoliv. Dodržováním těchto pravidel se tomu ovšem dá předejít.

Antibakteriální složky

Jednou z hlavních ochran před tímto nebezpečným virem je mytí rukou a používáních gelů. Pokud se v nich moc nevyznáte nebo se už bojíte i vyjít ven, můžete si připravit gel doma. Jde o univerzální recept na antibakteriální gel, který vás zbaví strachu, budete-li ho tedy pravidelně a zodpovědně používat. K jeho přípravě budete potřebovat: alespoň 60% alkohol (čistá vodka, Alpa), aloe vera a esenciální olej.

Postup výroby gelu

Postup výroby gelu je snadný a zvládne to každý. Vezměte si nádobu a nalijte do ní polévkovou lžíci alkoholu. Následně přidejte několik kapek vybraného esenciálního oleje a jednu polévkovou lžíci aloe vera. Je nutné všechny složky pořádně zamíchat a přelít do lahvičky nebo dávkovače na mýdlo. Pokud byste chtěli gelu více, stačí zvýšit množství surovin. Umístěte si gel ke dveřím domu a používejte ho vždy po příchodu domů.