Jak vyrobit antibakteriální gel? Zde je recept na výrobu domácího antibakteriálního gelu, který vás zbaví strachu z coronaviru.

Už jste slyšeli o novém typu coronaviru? Určitě ano, protože se v posledních týdnech nemluví v médiích o ničem jiném. Lidé jsou vyplašení a zběsile nakupují zásoby na horší časy. Regály v obchodech jsou prázdné a po ulicích se promenádují lidé s rouškami na obličeji. Podle některých odborníků ovšem není nutné takhle extrémně panikařit. Patříme k zemím s nejlepší hygienou na světě, a pokud člověk není vyložené prasátko, pak se nemusí tolik bát. Pokud se ovšem trochu bojíte a rádi byste tento strach snížili, dodržujte maximálně hygienická pravidla a myjte si ruce. K tomu používejte antibakteriální gely, které účinek umytých rukou znásobí. Pokud si jej nemůžete pořídit, máme pro vás recept na domácí antibakteriální gel, který vás zbaví strachu.

Dbejte na hygienu

Opatření proti šíření coronaviru je celá spousta. Mezi nejčastější patří zvýšená hygiena, ohleduplnost a zodpovědnost k sobě i ostatním. Pravidelné mytí rukou, zakrývání si obličeje při kýchání a kašlání, nechodit do společnosti, jsme-li nachlazení či nemocní, omezení veřejných akcí atd. Coronavirus se totiž šíří kapénkovou infekcí pomocí vzduchu, a proto se může nakazit kdokoliv. Dodržováním těchto pravidel se tomu ovšem dá předejít.

Antibakteriální složky

Jednou z hlavních ochran před tímto nebezpečným virem je mytí rukou a používáních gelů. Pokud se v nich moc nevyznáte nebo se už bojíte i vyjít ven, můžete si připravit gel doma. Jde o univerzální recept na antibakteriální gel, který vás zbaví strachu, budete-li ho tedy pravidelně a zodpovědně používat. K jeho přípravě budete potřebovat: alespoň 60% alkohol (čistá vodka, Alpa), aloe vera a esenciální olej.

Postup výroby gelu

Postup výroby gelu je snadný a zvládne to každý. Vezměte si nádobu a nalijte do ní polévkovou lžíci alkoholu. Následně přidejte několik kapek vybraného esenciálního oleje a jednu polévkovou lžíci aloe vera. Je nutné všechny složky pořádně zamíchat a přelít do lahvičky nebo dávkovače na mýdlo. Pokud byste chtěli gelu více, stačí zvýšit množství surovin. Umístěte si gel ke dveřím domu a používejte ho vždy po příchodu domů.