Snad všichni máme doma stará, obnošená tílka a trička, která už jsme na sobě sice roky neměli, ale je nám líto je jen tak vyhodit. Leží ve skříni s tím, že je třeba jednou vytáhneme alespoň na práci na zahradě, jenže takového oblečení máme už spousty. Nemusíte se s nimi ani tak loučit, stará trička totiž snadno přetvoříte na stylovou a praktickou tašku vhodnou třeba na menší nákupy.

Postup je velmi jednoduchý

Nemusíte se bát žádných složitých postupů. Dokonce i pokud si nerozumíte se šicím strojem nebo jehlou a nití, můžete si během chvilky vyrobit stylový doplněk. Taška se totiž nešije ani nelepí. K její výrobě budete potřebovat pouze libovolné staré tričko, ostré nůžky, které dobře stříhají látky, trochu fantazie a špetku trpělivosti.

Tričko si rozložte na stůl. Ze spodní části ustřihněte asi dvoucentimetrový proužek. Nevyhazujte ho, bude se hodit později. Tričko přeložte přesně napůl a srovnejte rukávy k sobě. Rukávy rovně odstřihněte, pokud triko nějaké má. V místě u krku látku opatrně nastřihněte. Průstřih by neměl být moc velký, stačí tři nebo čtyři centimetry, podle velikosti a materiálu trika. Průstřih bude tvořit úchyty tašky.

Spodní stranu svažte

Látku následně otočte vnitřní stranou ven. Vezměte proužek, který jste předtím odstřihli, a svažte s ním spodní část trika. Uzel musí být opravdu pevný, aby taška vydržela nákup nebo jiné předměty, které v ní chcete nosit. Pokud si nejste jistí, můžete ho i sešít, není to však nutné, stačí pevně utáhnout.

Když máte hotovo, otočte triko zase zpátky, aby se uzel schoval dovnitř. Pokud mělo triko vzor, měl by se teď nacházet na vnější straně tašky. S takovou taškou můžete vyrazit k vodě, do obchodu i jen tak ven. Na první pohled nikdo nepozná, že je vyrobená ze starého trika, navíc je skladná a vejde se třeba i do kabelky. Recyklováním navíc šetříte životní prostředí a pomáháte přírodě.

Sdílejte článek