Jistý David Wolfe pustil do světa matematickou hádanku, která na první pohled vypadá velmi jednoduše. Opak je ale pravdou a vaše mozkové závity budou pracovat naplno, protože hádanka pomůže zjistit, jak jste na tom s inteligencí. Mnozí ji budou brát jako samozřejmost, ale není to tak snadné.

Bude vám připadat, že tohle zvládne i školák

Na první pohled jednoduché hádanky nejsou tak snadné, jak se zdají. To, co vám přijde jednouché pro školáka, nemusí zvládnout ani dospělý člověk, který se pohybuje v oboru. Otestujte nejen svoje znalosti, ale také to, jak umíte přemýšlet a zda se vám povede tento rébus vyřešit. Hádanku totiž zvládnou jen lidé, kteří mají vysoké IQ.

Nejdříve si do ruky vezměte papír a obyčejnou tužku, a napište si na něj následující příklad.

1 + 4 = 5

2 + 5 = 12

3 + 6 = 21

8 + 11 =?

Hádanku se poté snažte vyluštit. Možná si zavaříte mozek, možná vám to bude trvat několik hodin, než přijdete na správný výsledek. Nemusíte se ale bát, že byste byli jediní, kdo tuto hádanku nerozluštil.

Existují dokonce dvě řešení

U této hádanky je zajímavé, že k jejímu řešení existují dvě cesty. Ukážeme vám, jak na to. Většina lidí začne následovně. První příklad je správně sečtený a jeho výsledek se ještě přičte ke druhému řádku. 2 + 5 + 5 = 12. Přichází třetí řádek, kdy se znovu přičte výsledek toho druhého a opravdu vychází číslo 21.

Místo otazníku pak dostaneme, jaké číslo? Pokud sečteme 8 + 11, získáme 19. K tomu přičteme 21 a vyjde nám 40. K výsledku se ale můžete dopracovat i jinak. Někteří lidé si mohou první řádek interpretovat jako 1+ (1 x 4) = 5. Pokud budeme vycházet z této logiky, na posledním řádku nám vyjde číslo 96. Ať jste přišli na první nebo druhou variantu, jestli jste došli k výsledku, můžete si gratulovat, protože se řadíte mezi vysoce inteligentní osoby. A s tímto testem můžete vyrukovat na své příbuzné nebo přátele.

Sdílejte článek