Jak vytvarovat a zformovat postavu bez starostí? Tyhle rady fungují

Přemýšlíte, jak zhubnout a zformovat postava? Přinášíme vám pár tipů, které budou fungovat i ve vyšším věku. Podívejte se, jak mít znovu pevnou a štíhlou postavu.

Dejte si pozor na pitný režim

Mnoho lidí nemá vůbec pocit žízně a s věkem se to ještě zhoršuje. Stále myslete na to, že musíte pravidelně pít. O blahodárných účincích čisté a neperlivé vody na tělo už toho bylo napsáno hodně. Pokud chcete svůj pitný režim nějak obohatit, sáhněte po ovocném nebo bylinkovém čaji. Sladké limonády a alkohol vynechejte. Už při dvou sklenkách denně se tuk ukládá v oblasti břicha a s věkem se hůře shazuje. Ráno zkuste nastartovat metabolismus vlažnou vodou s citronem ráno na lačno.

Žádné hladovky

Největší chybou žen, které přibývají na váze, je to, že přestanou úplně jíst. Řešením nejsou ani nízkotučné jogurty a zeleninové saláty. Tělo potřebuje pravidelně dostávat energii. Lepší je jíst pravidelně 5x denně malé porce. Vynechejte sladkosti, tučné maso, zahuštěné smetanové omáčky, bílé pečivo a přílohy jako knedlíky či těstoviny. Jen zeleninový salát vám přílohy nenahradí. Pro hubnutí potřebujete komplexní sacharidy, jako rýži, luštěniny, celozrnné těstoviny a brambory. Když je vynecháte, budete nervózní, budete mít špatnou náladu nebo deprese. Zařaďte ryby, které obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které podporují hubnutí.

Donuťte se k pohybu

I díky pohybu se budete cítit více šťastní. Cvičte minimálně 2x až 3x týdně. Kombinujte spalovací pohyb jako je rychlá chůze, běh, tanec, kolo nebo trampolíny s posilovacím cvičením, jako je fitness s trenérem, pilates nebo jóga, která vám dopřeje i protažení. Klidně si najměte trenéra, který vám sestaví plán přesně podle vašeho těla. Pocvičíte problémové partie, nebudete namáhat záda a klouby. Vyplavíte endorfiny a budete mít více energie. Vybírejte si druh cvičení a sportů, které vás baví. Pomůžete i stahovací prádlo, které pomůže postavu dotvarovat.

Pravidelně se detoxikujte

Detoxikační kúru si udělejte alespoň 2x do roka, na jaře a na podzim a pamatujte na tyto zásady:

  • vynechejte lepek
  • nekonzumujte kyselinotvorné potraviny
  • z mléčných výrobků volte jen zakysané výrobky
  • ze zeleniny vybírejte zelené listové saláty
  • vyvarujte se všech cukrů
  • vynechejte kávu a hlavně alkohol
  • z masa jezte jen kuřecí prsa a ryby
  • pijte hodně čisté vody bez bublin
  • přidejte detoxikační čaje

Pár tipů, které fungují

Někomu se hubne lépe ve dvou. Pokud je to váš případ, poproste o pomoc vaši kamarádku. Hubnutí bude o něco snazší a cvičení bude větší zábava. Pokud na ni není spoleh a spíše vás od pohybu odrazuje, vsaďte na trenéra a výživového specialistu. Nikdy nedržte hladovku a jezte pravidelně. Místo sladkostí si nakrájejte vaši oblíbenou zeleninu. Nahraďte oblíbená kalorická jídla méně kalorickou variantou. Na internetu je inspirace víc než dost. Nepodceňujte snídani, která nastartuje metabolismus. A hlavně se na nic nevymlouvejte a začněte ještě dnes. Vhodné funkční oblečení na cvičení najdete u výrobce Intimidea.