David Hampl
28 dubna, 2020

Máte rádi kávu a nemůžete bez ní být? Máte raději rozpustnou nebo klasickou kávu tureckou? Pokud dáváte přednost klasické turecké kávě s pořádným lógrem, pak pro vás máme skvělou zprávu, kterou v této době jistě oceníte. Máte-li zároveň rádi hospodaření na zahrádce a pečování o rostlinky, pak z této noviny bude přímo unešení. Věděli jste, že použitou kávu, resp. kávový lógr, lze použít za skvělým účelem i na zahradě? Dnes vám prozradíme jak a k čemu je to dobré. Možná přestanete lógr vyhazovat a začnete si z něj dělat zásoby. Pojďte zjistit, k čemu je na zahradě dobrý.

Pečujte o své rostliny

Máme tady jaro a za chvíli bude léto. Skvělá doba, kterou můžete trávit na zahradách, v přírodě, u vody nebo jen tak pod širým nebem. Většina z vás se ovšem uchýlí k zahradě, kde bude moci relaxovat a starat se květiny a rostliny. Jenže co ti, kteří zahradu nemají a musejí být doma? Pokud chtějí něco pěstovat, musí vymyslet způsob.

Výživný roztok

K pěstování rostlin je potřeba mít něco, co jim pomůže dobře růst, aby nám přinesly dobré plody a měly také krásné květy. Je nutné jim dát potřebné živiny, a právě káva to dokáže. Umí zázraky na velké zahradě, ale také v květináčích na balkoně. Mletá káva je totiž stejně účinná jako živný roztok, který používáte na hnojení a má obrovský potenciál. Je to také skvělé organické hnojivo, které se nemusíte bát použít.

Možnosti použití

Můžete jí postříkat rostliny přímo nebo ji spíše dejte do půdy kolem rostlinky. Pokud chcete vsadit, pak přidejte kávu k semínkům. Smícháte-li ji s vodou, dostanete skvělý výživný roztok, kterým můžete rostlinky zalévat. Mletá káva obsahuje spoustu minerálů, které jsou pro rostliny prospěšné, například: dusík, fosfor, draslík, hořčík nebo měď. Popřemýšlejte o tom, až příště budete kávu dělat. I trocha kávy dokáže velké zázraky a vy díky tomu ušetříte peníze.

Sdílejte článek