Jak vytvořit domácí hnojivo na kytky? Moje babička znala totiž toto skvělé využití použité kávy na zahradě.

Máte rádi kávu a nemůžete bez ní být? Máte raději rozpustnou nebo klasickou kávu tureckou? Pokud dáváte přednost klasické turecké kávě s pořádným lógrem, pak pro vás máme skvělou zprávu, kterou v této době jistě oceníte. Máte-li zároveň rádi hospodaření na zahrádce a pečování o rostlinky, pak z této noviny bude přímo unešení. Věděli jste, že použitou kávu, resp. kávový lógr, lze použít za skvělým účelem i na zahradě? Dnes vám prozradíme jak a k čemu je to dobré. Možná přestanete lógr vyhazovat a začnete si z něj dělat zásoby. Pojďte zjistit, k čemu je na zahradě dobrý.

Pečujte o své rostliny

Máme tady jaro a za chvíli bude léto. Skvělá doba, kterou můžete trávit na zahradách, v přírodě, u vody nebo jen tak pod širým nebem. Většina z vás se ovšem uchýlí k zahradě, kde bude moci relaxovat a starat se květiny a rostliny. Jenže co ti, kteří zahradu nemají a musejí být doma? Pokud chtějí něco pěstovat, musí vymyslet způsob.

Výživný roztok

K pěstování rostlin je potřeba mít něco, co jim pomůže dobře růst, aby nám přinesly dobré plody a měly také krásné květy. Je nutné jim dát potřebné živiny, a právě káva to dokáže. Umí zázraky na velké zahradě, ale také v květináčích na balkoně. Mletá káva je totiž stejně účinná jako živný roztok, který používáte na hnojení a má obrovský potenciál. Je to také skvělé organické hnojivo, které se nemusíte bát použít.

Čtěte také: Milujete retro a rádi vzpomínáte na minulost? Potom ano, podívejte se, jak to vypadalo v řadě bytů. Toto byla jedna z běžných koupelen ve většině domácností. Líbí se vám?

Možnosti použití

Můžete jí postříkat rostliny přímo nebo ji spíše dejte do půdy kolem rostlinky. Pokud chcete vsadit, pak přidejte kávu k semínkům. Smícháte-li ji s vodou, dostanete skvělý výživný roztok, kterým můžete rostlinky zalévat. Mletá káva obsahuje spoustu minerálů, které jsou pro rostliny prospěšné, například: dusík, fosfor, draslík, hořčík nebo měď. Popřemýšlejte o tom, až příště budete kávu dělat. I trocha kávy dokáže velké zázraky a vy díky tomu ušetříte peníze.