Jak využít bramboru v péči o pleť?

Brambory jsou výbornou přílohou, kterou najdete v každé domácnosti. Také v restauracích si je lidé hojně dávají. Navíc z nich můžete udělat bramborovou kaši, hranolky nebo bramboráky, které jsou výborným doplňkem k masu. Brambory ale mohou pomoci také vaši pleti. Trápí vás pigmentové skvrny? Vyzkoušejte pleťovou masku, která vás jich zbaví.

Moderní žena by měla o svou pleť pečovat

Moderní ženy dnes zkoušejí v péči o pleť kde co. Mnoho z nich ale přijde na to, že domácí metody jsou těmi nejúčinnějšími. Vždyť co je lepšího, než když použijete na pleť produkty, které pak můžete tak sníst? Je to zdravé pro vaše tělo a navíc tím ušetříte i svou peněženku. Působením chemických složek pleti můžete naopak uškodit, proto stále více lidí sáhne po ekologických metodách, které jsou účinné a snadno dostupné.

Mezi takové metody patří právě i bramborová pleťová maska. Brambory totiž obsahují látky, které pomohou v boji proti pigmentovým skvrnám, které se většinou tvoří ze slunce. Pokud na sluníčku trávíte mnoho času, po čase se mohou objevit, ale už je složitější je ze svého obličeje dostat. Na řadu tak přichází brambory, které kromě škrobu obsahují další látky, které pleti uleví.

Čtěte také: Ušetřete na vodě velké peníze s jediným pomocníkem!

Jak si udělat bramborovou pleťovou masku?

Na výrobu pleťové masky z brambor si připravte:

  • Citronovou šťávu
  • Nevařené brambory
  • Zakysanou smetanu

Smíchejte všechny suroviny z receptu v takovém poměru, aby vznikla hustá kaše. Tu naneste nejen na obličej, ale také do dekoltu, na krk a můžete i na ruce. Lehce masírujte obličej a poté nechte 20 minut působit. Nakonec opláchněte obličej pod proudem teplé vody. Tento recept obsahuje citronovou šťávu, proto bude nejlepší masku nanášet večer, aby mohla přes noc působit. Ráno si pak na obličej naneste krém s UV ochranou.

Na druhý recept budete kromě brambor potřebovat také lžíci protlaku a jeden bílek. Ten smíchejte s nastrouhaným bramborem. Naneste na vyčištěnou pleť, nechte 15 minut působit a opláchněte. Masky můžete používat podle vašeho uvážení, ale pro zvýšení účinku se doporučuje masku udělat 3 dny za sebou a poté už bude stačit pouze jednou nebo dvakrát za týden.

Zdroj: pukuotukas.com