Jak využít jedlou sodu efektivně proti těm nejhorším škůdcům?

Jedlou sodu většinou používáme hlavně v kuchyni při pečení. Hodně lidí se ji naučilo v domácnosti používat také při úklidu jako přírodní čistič. Většina lidí ale netuší, že tento bílý prášek mohou velmi jednoduše a efektivně využít také na zahradě. Jestli pěstujete květiny, ovoce nebo zeleninu, bude se vám hodit. Poradíme vám, s čím vám jedlá soda pomůže na zahradě.

Jedlá soda proti mšicím

Ať se jedná o slimáky, mravence, mšice nebo vlnatky, jedlá soda si s nimi poradí. U mravenců a slimáků stačí, když ji rozprášíte kolem záhonu. Pro prevence před mšicemi nebo vlnatkami potřebujete roztok z 1 litru vody a 1 lžičky jedlé sody. Přiveďte směs k varu a potom nechte vychladnout. Nalijte do lahve s rozprašovačem a postříkejte rostliny.

shutterstock.com

Odstraňte plevel pomocí kuchyňské ingredience

Postřik z jedlé sody vám velmi dobře pomůže také proti plevelu na zahradě. Stačí, když smícháte 3-4 lžíce jedlé sody s vodou nebo octem, nalijete do lahve s rozprašovačem a nastříkáte na plevel. Jestli použijete ocet, tak si dávejte pozor na to, kam roztok stříkáte. Při kontaktu s rostlinami, ovocem nebo zeleninou by je mohl poškodit.

Čtěte také: Vyrobte si domácí bělidlo, které funguje stejně jako kupované

Úžasné hnojivo pro okurky a rajčata

Jedlá soda je úžasným hnojivem, které pomohou s růstem okurek a rajčat. A zároveň od nich odradí mnoho škůdců. Do 10 litrů teplé vody přidejte 1 lžíci jedlé sody a po vychladnutí touto tekutinou jednoduše zalijte záhony se zeleninou. Jestli vám žloutnou listy u okurek nebo rajčat, tímto způsobem je můžete zachránit. Navíc budete mít mnohem lepší a větší úrodu.

shutterstock.com

Vyrovnejte pH v půdě

Pro hodně zahrádkářů je kyselá půda velkým problémem, protože většina rostlin ji nesnáší. Dobrou zprávou je, že i v tomto případě vám pomůže jedlá soda. Substrát jednoduše pokropte vodou a zasypte malým množstvím jedlé sody. Jestli uvidíte, malé bublinky, máte v tomto místě kyselou půdu. Jedlá soda dokáže kyselost snížit, takže tam budete moci potom pěstovat i rostliny, které příliš kyselou půdu nemají rády.

Zdroj: ireceptar.cz