David Hampl
21 března, 2019

Nikotin je látkou, který mnoho lidí potřebuje. To ale z důvodu, že si na něj vytvořili závislost proto, že pravidelně kouří. Realita je totiž taková, že jinak ho lidské tělo nepotřebuje. U závislých lidí však dochází k tomu, že si ho jejich organismus doslova vynucuje. V praxi to znamená, že jsou závislí na cigaretách, nebo na různých náhražkách, jako jsou třeba náplasti, nebo také žvýkačky. Odvykání je potom celkem náročné. Snahou každého má být eliminovat nikotin ze svého těla, jelikož jedině tak si organismus nebude žádat další.

Nikotin se dá odstranit. Naše rada se opírá o výsledky studie

Mnoho kuřáků dělá to, že se při odvykání kouření snaží do těla dostat jinými způsoby. To ale není příliš efektivní, jelikož nejlepší by měla být snaha o to, aby byl z těla vyloučen kompletně. A na tomto staví studie, která se odehrála na univerzitě v Buffalu. Zde došlo k tomu, že se testovalo celkem 1 000 kuřáků. Ti všichni přestali kouřit a těm všem byla změřena hladina nikotinu. A jak už to bývá, tak u poloviny byly nasazeny produkty, které vám prozradíme, zatímco u poloviny nic nasazeno nebylo. A výsledek? Očekávaný. Hladina nikotinu u lidí v první skupině byla výrazně nižší, než ve skupině druhé.

Co pomáhá? Jsou to zcela běžné potraviny

Největší zajímavostí je to, že pomocníkem k tomu, aby byl z těla odplaven nikotin není nic, co by člověk neznal, nebo co by nemohl jednoduše nakoupit. Jedná se o potraviny, a to primárně ty čerstvé. Jak bylo prokázáno, k eliminaci nikotinu z těla v podstatě stačí dodržovat určitý zdravý životní styl. Jak ukazují výsledky, díky němu je možné z těla tuto látku ve velké míře vyloučit.

Co konzumovat? Správné ovoce a také zeleninu

Základem vaší stravy by nemělo být nic jiného, než ovoce a zelenina. Doporučujeme kvalitně pěstované a tepelně neupravené plodiny. Jedině tak máte jistotu, že do svého těla dostanete co nejvíce oné prospěšné látky, která vám má pomáhat s eliminací nikotinu. A tou látkou je běžný vitamin C. Doporučujeme proto jíst takové ovoce a takovou zeleninu, která obsahuje daného vitamínu opravdu velké množství. Jedině tak zajistíte, že bude vše fungovat tak, jak má. A nikotin bude postupně mizet.

Většina z nás má vitamín C zafixovaný hlavně jako pomocníka při nemoci, nebo jako pomocníka ve chvíli, kdy má být posílena imunita. Pravda je ale taková, že se jedná o dobrého pomocníka také ve chvíli, kdy je třeba vyčistit lidské tělo. Tento nejznámější vitamín je totiž velmi silným antioxidantem, což se projevuje v tom, že z těla odplaví to, co zde nemá co dělat.

Jak a kdy jíst?

Odpověď je jednoduchá. jezte vždy v čerstvém stavu a jezte kdykoliv po celý den. Můžete si dát ovoce i zeleninu samotnou, můžete si dát salát z ovoce i zeleniny, stejně jako přijde vhod i smoothie. Nezapomínejte také na zeleninové přílohy, zeleninová jídla, nebo ovoce jako náhradu různých dezertů.

Jako dobrá pomoc také při odvykání kouření

Ovoce a zelenina s vitamínem C nejsou dobrou volnou jenom pro toho, kdo chce odplavit nikotin po tom, co přestane kouřit. Dostatek těchto potravin pomůže i těm, co teprve chtějí přestat. Důvodem je to, že nikotin bude z těla postupně odplavován a tak si ho tělo bude žádat podstatně méně. A to znamená, že chuť na cigaretu bude mnohem menší a vše povede k tomu, že se budou snižovat intervaly kouření i množství vykouřených cigaret. A výsledek? Snadné ukončení této neřesti.

Sdílejte článek