Jak zlepšit metabolismus svého těla? Pomocí není jenom cvičení, ale také jedna velmi známá a snadno dostupná bylina. Jaká je tím zázrakem, který nastartuje váš organismus? -
Menu

Jak zlepšit metabolismus svého těla? Pomocí není jenom cvičení, ale také jedna velmi známá a snadno dostupná bylina. Jaká je tím zázrakem, který nastartuje váš organismus?

Metabolismus má každý jiný. Je to zcela běžné. Nutno ale říci, že řada lidí touží po metabolismu, který bude rychlejší. Důvodem je hlavně to, že díky němu může dojít k mnohem efektivnějšímu spalování tukových zásob. Rychlý metabolismus se tak podepíše i na krásné postavě. Kromě toho, že existuje možnost zrychlit ho sportem, je vhodné využít také jednu bylinu. Jaká to je a co všechno dokáže? Podívejte se s námi.

Co je tím zázrakem? Seznamte se s unikátní bylinou

Kde je její původ? Jedná se o keř, který roste primárně na skalnatém pobřeží ve středomoří. Dnes však není problémem tuto bylinu pěstovat i kdekoliv jinde. Třeba u vás doma na balkoně, stejně jako na okně. Magické vlastnosti této byliny byly spojeny už s obdobím starověku, kdy byla bylina používána v oblasti léčitelství. Nelze však zapomenout ani na to, že byla symbolem lásky, loajality, ale i stálosti a oddanosti. I proto se v minulosti objevovala jako symbol v řadě divadelních her i v mnohých knihách.

Bylinu poznáte také podle typické vůně, která je spojena s lehkou hořkostí, stejně jako nelze zapomínat na aroma borovice, eukalyptu, stejně jako citronu. Je možné ji poznat nejenom okem, ale také vůní. A o co se jedná? Je to po celém světě známý rozmarýn.

Rozmarýn vám pomůže také při hubnutí

Není to jenom voňavá přísada do jídel, která má pozitivní účinky na lidské zdraví. Nelze zapomínat na to, že rozmarýn je dobrým pomocníkem také při hubnutí. V první řadě je to proto, že má velmi nízkou kalorickou hodnotu. Díky tomu se nemusíte obávat ho do jídel přidávat. Jeho další pozitivum je spojeno také s tím, že dokáže efektivně podporovat trávení těžkých jídel, a tak zrychlí jejich zpracování.

Když je řeč o zrychlování, tak nelze zapomínat také na věc poslední, což je zrychlení metabolismu lidského těla. Čím je metabolismus rychlejší, tím efektivněji lidské tělo dokáže spalovat tukové zásoby. Rozmarýn tak metabolismus lidského těla nejenom nakopne, ale zajistí také to, že dojde k dlouhodobému udržení daného stavu.

Jak sílu rozmarýnu využít naplno?

Již víte, která bylina je tou pravou. Jak ale zajistit, že z ní využijete skutečně co nejvíce? To vám také poradíme v našem článku. Recept na hubnutí není nijak složitý. Stačí jenom základní ingredience, kterými jsou tyto:

  • 1 polévková lžíce rozmarýnu
  • 1 polévkový lžíce lipového květu
  • 400 mililitrů horké vody

Jak na přípravu? Je jednoduchá

Již víte, co budete potřebovat. Nyní se podívejte na postup přípravy. Na to, jak si rozmarýnový čaj na hubnutí nejlépe připravit. Základem je dát jednotlivé ingredience do hrnce a následně zalít horkou vodou. Ta by neměla být úplně vařící, jelikož optimální teplota je 90 stupňů celsia.

Potom přes hrnec přehoďte utěrku a nechte ho takto přes noc odpočívat. Druhý den už je odvar z rozmarýnu hotový a tedy i připravený ke konzumaci. S její pravidelností nastane také to, že se vám výrazně zrychlí metabolismus vašeho těla.

Jak a kdy užívat?

Správné je samozřejmě užívání každý den. A to hned třikrát denně. Doporučováno dát si vždy jeden šálek 20 minut před hlavním jídlem. Tedy před snídaní, obědem a také večeří. Takto užívejte rozmarýnový čaj po dobu 3 týdnů nepřetržitě. Následně si dejte pauzu po dobu stejnou, tedy opět po dobu 3 týdny. Následně opět pokračujte. Metabolismus by se měl nejenom nastartovat, ale měl by být také udržen v chodu.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…