David Hampl
8 dubna, 2019

Metabolismus má každý jiný. Je to zcela běžné. Nutno ale říci, že řada lidí touží po metabolismu, který bude rychlejší. Důvodem je hlavně to, že díky němu může dojít k mnohem efektivnějšímu spalování tukových zásob. Rychlý metabolismus se tak podepíše i na krásné postavě. Kromě toho, že existuje možnost zrychlit ho sportem, je vhodné využít také jednu bylinu. Jaká to je a co všechno dokáže? Podívejte se s námi.

Co je tím zázrakem? Seznamte se s unikátní bylinou

Kde je její původ? Jedná se o keř, který roste primárně na skalnatém pobřeží ve středomoří. Dnes však není problémem tuto bylinu pěstovat i kdekoliv jinde. Třeba u vás doma na balkoně, stejně jako na okně. Magické vlastnosti této byliny byly spojeny už s obdobím starověku, kdy byla bylina používána v oblasti léčitelství. Nelze však zapomenout ani na to, že byla symbolem lásky, loajality, ale i stálosti a oddanosti. I proto se v minulosti objevovala jako symbol v řadě divadelních her i v mnohých knihách.

Bylinu poznáte také podle typické vůně, která je spojena s lehkou hořkostí, stejně jako nelze zapomínat na aroma borovice, eukalyptu, stejně jako citronu. Je možné ji poznat nejenom okem, ale také vůní. A o co se jedná? Je to po celém světě známý rozmarýn.

Rozmarýn vám pomůže také při hubnutí

Není to jenom voňavá přísada do jídel, která má pozitivní účinky na lidské zdraví. Nelze zapomínat na to, že rozmarýn je dobrým pomocníkem také při hubnutí. V první řadě je to proto, že má velmi nízkou kalorickou hodnotu. Díky tomu se nemusíte obávat ho do jídel přidávat. Jeho další pozitivum je spojeno také s tím, že dokáže efektivně podporovat trávení těžkých jídel, a tak zrychlí jejich zpracování.

Když je řeč o zrychlování, tak nelze zapomínat také na věc poslední, což je zrychlení metabolismu lidského těla. Čím je metabolismus rychlejší, tím efektivněji lidské tělo dokáže spalovat tukové zásoby. Rozmarýn tak metabolismus lidského těla nejenom nakopne, ale zajistí také to, že dojde k dlouhodobému udržení daného stavu.

Jak sílu rozmarýnu využít naplno?

Již víte, která bylina je tou pravou. Jak ale zajistit, že z ní využijete skutečně co nejvíce? To vám také poradíme v našem článku. Recept na hubnutí není nijak složitý. Stačí jenom základní ingredience, kterými jsou tyto:

  • 1 polévková lžíce rozmarýnu
  • 1 polévkový lžíce lipového květu
  • 400 mililitrů horké vody

Jak na přípravu? Je jednoduchá

Již víte, co budete potřebovat. Nyní se podívejte na postup přípravy. Na to, jak si rozmarýnový čaj na hubnutí nejlépe připravit. Základem je dát jednotlivé ingredience do hrnce a následně zalít horkou vodou. Ta by neměla být úplně vařící, jelikož optimální teplota je 90 stupňů celsia.

Potom přes hrnec přehoďte utěrku a nechte ho takto přes noc odpočívat. Druhý den už je odvar z rozmarýnu hotový a tedy i připravený ke konzumaci. S její pravidelností nastane také to, že se vám výrazně zrychlí metabolismus vašeho těla.

Jak a kdy užívat?

Správné je samozřejmě užívání každý den. A to hned třikrát denně. Doporučováno dát si vždy jeden šálek 20 minut před hlavním jídlem. Tedy před snídaní, obědem a také večeří. Takto užívejte rozmarýnový čaj po dobu 3 týdnů nepřetržitě. Následně si dejte pauzu po dobu stejnou, tedy opět po dobu 3 týdny. Následně opět pokračujte. Metabolismus by se měl nejenom nastartovat, ale měl by být také udržen v chodu.

Sdílejte článek