Náhlá silná bolest může někdy překvapit každého. Často je to ale v situacích, kdy nemáme po ruce prášky proti bolesti. Proto se hodí znát pár triků, jak se případné bolesti účinně zbavit. Léky navíc zatěžují naše tělo a jejich časté užívání není ideálním řešením. Zkuste proto jednoduché metody místo obvyklých léčiv.

Bolest hlavy

Boleti hlavy dokáže pomoct obyčejná voda. Pokud zanedbáváte pitný režim, často se tělo ozve signálem právě bolestivé hlavy. Bolest hlavy má ale mnoho dalších příčin. Zvýšení dávky vypitých tekutin při její bolesti ale může pomoci. Čistá voda pomůže dokonce i při některých případech záchvatu bolesti. Pokud na bolesti hlavy trpíte, hlídejte si pitný režim a při nastoupení bolesti ho mírně navyšte.

Bolest zad

Velmi častým trápením mnoha lidí je bolest zad. To dokáže pěkně znepříjemnit každodenní život i oblíbené aktivity. Při akutní bolesti kromě prášků zabírá také studený obklad přiložený na postižené místo po dobu asi 10-15 minut. Díky změně krevního oběhu v důsledku náhlé změny teplot dojde k uvolnění. Preventivně lze bolesti zad cvičením a celkovým posílením těla. Skvěle se pro tyto účely osvědčilo cvičení jógy. Vyzkoušejte pravidelně opakovat alespoň pár základních cviků, které zajistí správné držení páteře a zpevnění zádových svalů. Skvěle se přitom i protáhnete a uvolníte mysl.

Bolest kloubů

Skvělé účinky proti bolesti a při boji se zánětem přináší také další přírodní alternativa, kterou je kurkuma. V minulosti byla velmi používaným léčivem, a to hned na několik věcí. Jistou úlevu přináší i při bolesti pohybového aparátu, zejména pak samotných kloubů. Při akutní bolesti smíchejte 1000 mg kurkumy s mletým pepřem a směs užijte. Pepř totiž podpoří vstřebávání kurkuminu, který zmírňuje bolest a tlumí zánět. Proto kurkumu neužívejte samotnou, nedošlo by k potřebnému vstřebání účinných látek.

Sdílejte článek