Domů KRÁSA A MÓDA Jak zpomalit proces stárnutí a zůstat déle mladá? Zde je celé Tajemství!

Jak zpomalit proces stárnutí a zůstat déle mladá? Zde je celé Tajemství!

Všichni chceme zůstat mladí co nejdéle, jak pro naše zdraví, tak pro náš vzhled. Vědecký tým testoval kolem 1 000 38letých lidí a zjistil, že někteří z nich byli stejně fit jako ve svých 20 letech, zatímco jiní vypadali, že prožívají zdravotní stav seniorů. Podle studie představuje genetika pouze asi 20 % toho, jak lidé stárnou, zatímco faktory životního prostředí a životního stylu hrají mnohem větší roli.

My jsme proto dnes pro Vás shromáždili tyto úžasné kosmetické a životní triky, které Vám pomohou zůstat mladší a vypadat mlaději o mnoho déle.

1. Spravujte svou úroveň stresu.

Laureátka Nobelovy ceny Elizabeth Blackburnová zjistila, že telomery (konce chromozomů) jsou skutečně zodpovědné za procesy stárnutí v našich buňkách. Čím jsou naše telomery kratší, tím rychleji stárneme. Chronický stres vede ke zkrácení telomer, což je důvod, proč je důležité řídit svou úroveň stresu.

Meditace je jedním z nejlepších způsobů, jak snížit hladinu stresu a cítit se uvolněnější. Pomáhá také zabránit zkracování telomer. Přihlaste se na jógu a naučte se uvolňovat negativní pocity a myšlenky.

2. Obklopte se lidmi, které máte rádi.

Výzkum společnosti Blackburn také prokázal, že lidé, kteří žijí v bezpečné a přátelské komunitě, mají delší telomery. Takže investujte do svého okolí a využijte jeho potenciál.

Další studie ukázala, že manželé a ti, kteří udržují staré přátelství, mají také delší telomery, což znamená, že stárnou o něco pomaleji než ostatní. Některé výzkumy ukázaly, že optimální počet přátel, které potřebujeme k tomu, abychom byli zdraví, je šest.

3. Jezte méně, žijte déle.

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Další články