O Dianině perfektní postavě promluvila její osobní trenérka a své slovo přidal také kuchař. Společně odhalili světu způsoby, jakými si princezna Diana získala svou perfektní postavu a jak si ji dokázala dlouhodobě udržet. Všichni jistě víme, že princezna Diana nebyla v psychické pohodě, trpěla bulimií a v interiéru svého sídla se pohybovala na kolečkových bruslích. To jsou rysy, které jí charakterizují asi nejvíce. Mnohé ženy přemítají o tom, jak se jí povedlo i přes všechny její problémy a těžká období, udržet pevnou a vysportovanou postavu. Až doposud byl tento fakt tajemstvím, nyní si ale můžete přečíst, jaké kouzlo se v princeznině každodenním životě skrývalo.

Pouto mezi Dianou a osobní trenérkou

Když třicetiletá Diana, která již v té době byla matka dvou dětí, sháněla svou osobní fitness trenérku, která by jí dokázala pomoci se zlepšením a zpevněním těla, byla ji doporučena žena jménem Jenni Rivett. Tato žena neměla žádné ponětí o tom, jak by se měla chovat ke členům královské rodiny, a právě to se Dianě zalíbilo. Najala ji hned po první schůzce a nikoho jiného nesháněla. A právě proto, že se Jenni chovala k Dianě jako k prosté dívce, si získala její přízeň a vzniklo mezi nimi přátelské pouto.

Trenérka na Dianu vzpomíná jako na dívku, kterou bavila všechna cvičení, jaké s ní Jenni dělala. Naučila se jezdit na kolečkových bruslích, po kterých jezdila i v Kestingtonském paláci a zajímala se převážně o fitness aerobik. Všechny Dianiny cviky se točili zejména kolem snahy udržet tělo v kondici. Jenni také uvádí, že Diana měla špatné návyky ohledně držení těla, na kterých s ní musela hodně pracovat.

Jenni také vzpomíná na to, že díky hodinám, které spolu trávili, dostala povědomí o fungování britské královské rodiny. Vzpomíná na to, že měla velmi zvláštní vztah s oběma svými syny, Harrym a Williamem. Mnohdy se prý účastnili hodin společně s Dianou. Jenni vzpomíná také na její humor, který byl Dianiným předním a originálním rysem, na který se nedá zapomenout.

Dianin boj s bulimií

Dianina porucha příjmu potravy, bulimie, je velmi dobře zdokumentovaná v seriálu Koruna. Dokonce i Jenni říká, že o jejím problému věděla. Diana navázala s Jenni tak dobrý vztah, že se jí svěřila i s tímto svým problémem. Dokonce říká, že Diana byla v tomto ohledu velmi statečná žena, která se o své zkušenosti s bulimií nepodělila jen s Jenni, ale s celým světem, díky čemuž pomohla mnoha ženám, které touto nemocí také trpěly. Dokonce uvádí, že Diana se podle její domněnky dokázala s bulimií vypořádat takto skvěle právě proto, že se věnovala cvičení, které uvolňuje stres a odvádí napětí.

Cviky, kterým se princezna Diana věnovala

Diana cvičila opravdu hodně, věnovala se svému tělu každý den. Níže najdete její oblíbené cviky, o které se Jenni rozhodla podělit se světem. Všechno jsou to jednoduché cviky, ke kterým nepotřebujete žádné speciální náčiní. Můžete si je tak cvičit stejně jako Diana každý den, ať už budete kdekoli.

Jako první se Diana věnovala dvěma sadám po patnáct opakování dřepů. Ty ale musí být správně provedeny. Rozkročte se nohy o trochu více než na šířku ramen, udržujte rovná záda a paže natáhněte před sebe prsty k sobě. V této poloze udělejte 15 dřepů a směrem nahoru vždy zpevněte hýždě.

Velmi dobré je několikrát denně se věnovat správnému držení těla, kterému se Diana věnovala. Jak již víme, Diana právě s držením těla bojovala a pomáhala si právě tímto cvikem. Stoupněte si do rovné polohy, narovnejte záda, ruce natáhněte do pravého úhlu k rameni a tlačte co nejvíce lopatkami.

Mezi další z jejích oblíbených cviků patří upravené kliky. Dianiny kliky provádějte vkleče na kolenou tak, abyste se rukama nedotýkali země. Snižte polohu hýždí a zvedněte nohy z podlahy. Snažte se při tom držet rovná záda. Snižte se dolů do kliku a lokty nechte jít mírně za záda.

Sdílejte článek