Jaké technologie sanace zdiva existují? -
Menu

Jaké technologie sanace zdiva existují?

V současné době je při výstavbě rodinných domů kladen důraz kromě jiného také na perfektní izolaci nejen proti vlhkosti. Staré domy však nemají izolaci vůbec, a když už ji mají, je nedostatečná a nevyhovující. Pokud se tedy rozhodnete koupit starší nemovitost, abyste si ji zrekonstruovali, nejprve si zjistěte, jak je na tom s izolací.

Před samotnou koupí (případně před renovací) byste se měli ptát na následující otázky. Jak dochází ke kondenzaci vody? Z jakého materiálu je stavba? Jsou poškozené zdi a statika? Pokud znáte odpovědi na uvedené otázky, uděláte si představu o tom, co všechno budete muset dělat, a tím pádem vás nic nepřekvapí. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké technologie sanace zdiva vůbec existují.

Od podřezání dřeva po chemickou injektáž

Pokud se řekne sanace zdiva, zřejmě se vám jako první vybaví podřezání zdiva. Jedná se totiž o nejznámější technologii, která se provádí diamantovým lanem, případně řetězovou pilou. V obou případech je výsledek obdobný. Ovšem je nezbytné podotknout, že řetězová pila se používá výhradně u cihlových staveb, zatímco diamantové lano nachází uplatnění u jakkoliv odolných a tvrdých materiálů.

Další možností je sanace pomocí nerezových plechů spojených zámky, jež se provádí u budov s průběžnou spárou. Tato technologie se pyšní dlouhou životností. A v případě vlhkých sklepů je vhodná sanace svislé izolace.

Ještě existují další technologie. Sice nejsou tak známé jako výše uvedené alternativy, ale jsou spolehlivé. Jedná se konkrétně o elektroosmózu a chemickou injektáž. Obě technologie jsou ideální volbou u všech druhů staveb. Chemická injektáž zdiva dosahuje vnitřní vodoodpudivosti, a to tak, že se vyplní či zúží póry stavebních hmot předvrtáním. A vzápětí se do pórů napustí injektážní látky, aby vznikla účinná překážka pro zemní vlhkost.

Obraťte se na profesionály

Jestliže nemáte se sanacemi zdiva žádné zkušenosti, obraťte se na odborníky, již mají sanaci jako každodenní pracovní rutinu. Odborný přístup a návrh efektivního řešení vám nabízí společnost František Hróz.

Líbil se vám článek?

Tisk

Pozor na negativní energie v domě. Jak je odhalit? Může pomoci nádoba, slaná voda a také běžný ocet

DŮM A ZAHRADA
Pokud se vám ve vašem domě nebo bytě nežij příliš dobře, může za to celá řada věcí. Mezi jednu takovou,…

Na nový dům neměli peníze. Koupili si starou ruinu nedaleko lesa. Dnes je to místo, kde společně žijí jako v pohádce

DŮM A ZAHRADA
Mít kvalitní bydlení je dnes bráno jako naprostý standard. Nutno ale říci, že ne každý na kvalitní dům dosáhne. Důvody…

Ze školního autobusu se stalo luxusní bydlení. Je až k neuvěření, co všechno v něm vzniklo

DŮM A ZAHRADA
Jak vypadá klasický americký školní autobus, to každý zná. I když u nás nejezdí, je tento koráb nedílnou součástí celé…

Na zahradě poskládal vedle sebe 20 palet, výsledek ohromil každého!

DOMÁCNOST
Palety jsou takovým malým zázrakem. Můžeme je použít na témeř všechno nemyslíte ?Například na výrobu postele, altánku, bazénu a všech…

Rádi byste dětem pořídili velký pokoj, ale musí si vystačit s malým? Pak se inspirujte těmito úžasnými triky, jak efektivně a krásně zorganizovat dětský pokoj!

DŮM A ZAHRADA
Pro dítě je jejich ložnice jako celý vesmír. Může to být hrad, kosmická loď, nebo pohádková země. Někdy je však…

Květiny mi ve váze zvadly vždy velmi rychle. Pak jsem objevila tento oživující roztok, díky němuž vydrží čerstvé více než 7 dní!

DŮM A ZAHRADA
Hnojení pokojových rostlin pomocí vaječných skořápek, kávové sedliny či zbytků banánových slupek, to je jen část domácích receptů, které Vašim…

Podívejte se na těchto16 starých kusů nábytku, které byly změněny k nepoznání!

DŮM A ZAHRADA
Máte i vy doma nábytek, který si ještě pamatuje minulé století? Pokud uvažujete, že ho vyhodíte, dnes se vás pokusíme…

Toto je jediná věc, která zabíjí plísně, bakterie a viry ve stejnou dobu. Když jsem ji objevila, okamžitě jsem ji začala používat

DOMÁCNOST
Smícháním trávicích enzymů včel a pryskyřičných rostlinných látek se tvoří lepidlo s jedinečným vzorcem - propolis. Pro včely je propolis…

15 triků, jak dokonale pověsit na zeď každou fotku

DŮM A ZAHRADA
Holé stěny v bytě na jedné straně mají své kouzlo, ale zpestřit jejich nějakým tím obrázkem také není špatný nápad.…

Dlažba potřebuje obrubník

DŮM A ZAHRADA
Dokonalý a praktický dům musí mít stejně pečlivě upravené i svoje okolí. Ideálním řešením jsou moderní betonové dlažby. Betonová dlažba…