Jaké technologie sanace zdiva existují? -
Menu

Jaké technologie sanace zdiva existují?

V současné době je při výstavbě rodinných domů kladen důraz kromě jiného také na perfektní izolaci nejen proti vlhkosti. Staré domy však nemají izolaci vůbec, a když už ji mají, je nedostatečná a nevyhovující. Pokud se tedy rozhodnete koupit starší nemovitost, abyste si ji zrekonstruovali, nejprve si zjistěte, jak je na tom s izolací.

Před samotnou koupí (případně před renovací) byste se měli ptát na následující otázky. Jak dochází ke kondenzaci vody? Z jakého materiálu je stavba? Jsou poškozené zdi a statika? Pokud znáte odpovědi na uvedené otázky, uděláte si představu o tom, co všechno budete muset dělat, a tím pádem vás nic nepřekvapí. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké technologie sanace zdiva vůbec existují.

Od podřezání dřeva po chemickou injektáž

Pokud se řekne sanace zdiva, zřejmě se vám jako první vybaví podřezání zdiva. Jedná se totiž o nejznámější technologii, která se provádí diamantovým lanem, případně řetězovou pilou. V obou případech je výsledek obdobný. Ovšem je nezbytné podotknout, že řetězová pila se používá výhradně u cihlových staveb, zatímco diamantové lano nachází uplatnění u jakkoliv odolných a tvrdých materiálů.

Další možností je sanace pomocí nerezových plechů spojených zámky, jež se provádí u budov s průběžnou spárou. Tato technologie se pyšní dlouhou životností. A v případě vlhkých sklepů je vhodná sanace svislé izolace.

Ještě existují další technologie. Sice nejsou tak známé jako výše uvedené alternativy, ale jsou spolehlivé. Jedná se konkrétně o elektroosmózu a chemickou injektáž. Obě technologie jsou ideální volbou u všech druhů staveb. Chemická injektáž zdiva dosahuje vnitřní vodoodpudivosti, a to tak, že se vyplní či zúží póry stavebních hmot předvrtáním. A vzápětí se do pórů napustí injektážní látky, aby vznikla účinná překážka pro zemní vlhkost.

Obraťte se na profesionály

Jestliže nemáte se sanacemi zdiva žádné zkušenosti, obraťte se na odborníky, již mají sanaci jako každodenní pracovní rutinu. Odborný přístup a návrh efektivního řešení vám nabízí společnost František Hróz.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Že jsou palety na vyhození? Rozhodně ne! Tady máte 9…

Co je to paleta, to každý ví. Několik prken, které mají obdélníkový tvar a které slouží hlavně k jednoduššímu transportu většího…
DŮM A ZAHRADA

Tohle jsou patrně nejvzácnější orchideje na světě. Z jakého důvodu?…

Orchideje jsou samy o sobě velmi zajímavé květiny. Nutno ale říci, že je jich velké množství. Existuje tedy nepřeberné množství…
DŮM A ZAHRADA

Myslíte si, že na malém prostoru se nedá útulně a…

Krásné, nové a pohodlné bydlení je snem mnoha z nás. Bohužel ne každý si může dovolit koupit si nově postavený…
DŮM A ZAHRADA

Chcete si doma vypěstovat krásné růže? Zapomeňte na speciální zeminu.…

Růže je nádherná květina, není proto divu, že je jedním z nejčastějších dárků. Jen je škoda, že tak rychle uvadají –…
DŮM A ZAHRADA

Nebudete věřit tomu, jak skvěle můžete využít vodu po vařených…

Vejce jsou již po staletí typickou součástí klasické anglické snídaně. Možná jste si až doteď mysleli, že příprava vajec není…
DŮM A ZAHRADA

Tohle musíte vyzkoušet! Úžasné tipy, díky kterým bude vaše zahrada…

V domácnosti se velice snadno a velice rychle nahromadí spousta starých a nepotřebných věcí. Nemusí ale nutně skončit jenom v odpadu –…