Jaké technologie sanace zdiva existují? -
Menu

Jaké technologie sanace zdiva existují?

V současné době je při výstavbě rodinných domů kladen důraz kromě jiného také na perfektní izolaci nejen proti vlhkosti. Staré domy však nemají izolaci vůbec, a když už ji mají, je nedostatečná a nevyhovující. Pokud se tedy rozhodnete koupit starší nemovitost, abyste si ji zrekonstruovali, nejprve si zjistěte, jak je na tom s izolací.

Před samotnou koupí (případně před renovací) byste se měli ptát na následující otázky. Jak dochází ke kondenzaci vody? Z jakého materiálu je stavba? Jsou poškozené zdi a statika? Pokud znáte odpovědi na uvedené otázky, uděláte si představu o tom, co všechno budete muset dělat, a tím pádem vás nic nepřekvapí. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké technologie sanace zdiva vůbec existují.

Od podřezání dřeva po chemickou injektáž

Pokud se řekne sanace zdiva, zřejmě se vám jako první vybaví podřezání zdiva. Jedná se totiž o nejznámější technologii, která se provádí diamantovým lanem, případně řetězovou pilou. V obou případech je výsledek obdobný. Ovšem je nezbytné podotknout, že řetězová pila se používá výhradně u cihlových staveb, zatímco diamantové lano nachází uplatnění u jakkoliv odolných a tvrdých materiálů.

Další možností je sanace pomocí nerezových plechů spojených zámky, jež se provádí u budov s průběžnou spárou. Tato technologie se pyšní dlouhou životností. A v případě vlhkých sklepů je vhodná sanace svislé izolace.

Ještě existují další technologie. Sice nejsou tak známé jako výše uvedené alternativy, ale jsou spolehlivé. Jedná se konkrétně o elektroosmózu a chemickou injektáž. Obě technologie jsou ideální volbou u všech druhů staveb. Chemická injektáž zdiva dosahuje vnitřní vodoodpudivosti, a to tak, že se vyplní či zúží póry stavebních hmot předvrtáním. A vzápětí se do pórů napustí injektážní látky, aby vznikla účinná překážka pro zemní vlhkost.

Obraťte se na profesionály

Jestliže nemáte se sanacemi zdiva žádné zkušenosti, obraťte se na odborníky, již mají sanaci jako každodenní pracovní rutinu. Odborný přístup a návrh efektivního řešení vám nabízí společnost František Hróz.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Chcete mít bohatou úrodu okurek? Stačí jedna jediná věc. Toto…

Jsou lidé, kteří na své zahrádce pěstují okurky nakládačky a kteří mají úrodu vždy skromnou a běžnou. A potom jsou…
DŮM A ZAHRADA

Tahle malá chatička má jenom 25 metrů čtverečných. Když vejdete…

Na první pohled malá chatička, která by se spíše vyjímala někde na zahrádce. Celkem má jenom 25 metrů čtverečných. Stačí…
DŮM A ZAHRADA

Vzal jsem 1 banán a 1 vejce a nechala jsem…

Smíchejte jeden banán společně s vejcem… mohlo by se zdát, že se jedná o začátek nějakého receptu, například na přípravu banánových…
DŮM A ZAHRADA

Budete překvapeni, jak snadno můžete vytvořit nádherný nábytek z palet.…

Stylový a přitom levný – to je trend dnešní doby. Dříve by se mnozí jistě paletovému nábytku vysmáli, dnes se…
DŮM A ZAHRADA

Blíží se jaro a my vám prozradíme jednuduché triky a…

Patříte mezi ty, kteří vlastní zahrádku? Jestliže k tomu vlastníte ještě půdu nebo sklep, můžete využít starých kousků, abyste vaší oázu…
DŮM A ZAHRADA

Posuvné dveře na klíč od Mand CZ

Chystáte se do svého interiéru pořizovat nové dveře a hledáte něco neotřelého? Něco, co vás na první pohled zaujme, nadchne…