To, v jakém znamení jsme se narodili, ovlivňuje i tuto jednu věc. Vyberte si své znamení a podívejte se, co si pro Vás hvězdy přichystaly!

Pokud věříte znamení, ve kterém jste se narodili, pak věříte i hvězdám. A ty tedy dokáží nadělat problémů! Stejně však dokáží i hodně pomoci a to doslova ve všech sférách. Například i v té, která ovlivňuje Vaši životosprávu.

Chcete přirozeně zhubnout a dostat se do formy, v jaké by Vaše tělo opravdu mělo přirozeně být? Pak se inspirujte a přehodnoťte i to, co dáváte do úst. Mnoho Vám prospěje, pokud budete jíst hlavně to, co podle hvězd Vašemu tělu prospívá a vynecháte to, co mu škodí. Seznamte se s astrodietologií, přátelé!

Beran

[hana-code-insert name=’google‘ /]Berani by měli do svého jídelníčku zařadit hlavně jednoduchá jídla, jako jsou polévky, saláty, kaše, dušené maso a ryby, hodně zeleniny a vlákniny. Obecně by se nemělo jíst v noci, ale u beranů to platí dvojnásob. Právě večerní a noční jedení škodí jejich tělu nejvíce. Berani by před spaním i při pocitu největšího hladu měli sníst maximálně kousek chleba se sýrem. Pro tělo je ideální vyloučit živočišné tuky a kávu a nedráždit nimi už tak dost napjaté nervy.

Býk

Lidé narození ve znamení býka by měli v první řadě zpomalit tempo. V jídlech jako takových se mnoho omezení nevyskytuje, a tak mohou jíst prakticky cokoli. Upřednostňujte hovězí maso, rýži, ječmen, kukuřici, ze zeleniny zelí a mrkev, řepu a voňavý celer. Při pravidelné očistě, kterou lidé narození ve znamení býka potřebují, jsou vynikající sušené rozinky nebo švestky. Ty detoxikují nejen tělo, ale tak trochu i mysl. Jelikož u býků je zvýšené riziko alergií, vhodné jsou i nízkokalorické potraviny, jako je špenát, ovesné vločky, jablíčka a šťávy lisované za studena.

Blíženci

Blíženci své tělo rádi zatěžují těžkými jídly, rychlým občerstvením, fastfoody a sladkostmi. Mají však velké štěstí, protože jejich metabolismus snese opravdu hodně. Obecně však platí, že díky takové výživě blíženci viditelně rychleji stárnou. Je dobré podpořit své tělo vitamíny, ať už přímo nebo výživovými doplňky. Jídlo je dobré rozdělit si do pěti až šesti porcí a jíst hodně potravin s vysokým obsahem bílkovin. Nervy podporuje sušené ovoce. U blížence je důležité ovládat příjem kalorií, jinak se může stát, že ve vyšším věku nepřiměřeně přiberou, i když v mládí mohli jíst, co jen chtěli a kolik chtěli.

Rak

[hana-code-insert name=’google‘ /]Lidé narození v tomto znamení jsou často otroky břicha. Mnoho z nich po celý život bojuje s dietami. Důležitý je u nich příjem masa a mořských plodů, ze zeleniny třeba jíst rajčata, fazole, květák a nízkokalorické okurky na střídačku s cuketami. Pokud budete svůj denní jídelníček obohacovat o dávku ovoce, půjde to snadněji a i Vy se budete cítit lépe. Netřeba zapomínat na vodu, která dokáže zamaskovat pocit častého hladu a střídat ji se zeleným čajem, který je účinným spalovačem tuků.

Lev

Lvi zpravidla milují maso, ale i mezi nimi se najde pár vegetariánů. Obecně však platí, že kromě jakéhokoliv druhu masa, lvům prospívají kyselé nebo hutnější potraviny. Mezi ně patří hlavně olivy nebo lilek a cukety. Z jídelníčku by měli lvi vyloučit sladkosti, které jejich tělu ubližují ze všech znamení nejvíce a při mlsání se přeorientovat spíše na slané pochutiny. Rovněž by měli omezit příjem mléka, především kravského.

Panna

Panny jsou věčně hladové, rádi jedí mléko, mléčné výrobky a vejce. Všeho však moc škodí, proto by měly tyto oblíbené pokrmy obohatit o vlákninu a zejména zeleninu. Klidně mohou jíst těstoviny a chléb, nic z toho jim neuškodí a tělo to dokáže snadno zpracovat. Vyvarovat by se měly panny zejména kořeněným a smaženým jídlům. Panny velmi těžko hubnou, proto je při tomto znamení životospráva velmi důležitá.

Váhy

Váhy rádi jedí slané a celkem ve velkém. Přesně to může být kamenem úrazu nejen při pozdějších zdravotních problémech, ale i při problémech se shazováním přebytečných kil. Váhy by měly začít svou stravu sledovat důmyslněji, než jiná znamení, protože mají sklony k cévním onemocněním, které nejčastěji vznikají ze špatné stravy. Ze zeleniny by měly upřednostňovat okurky a rajčata, z ovoce zejména bobuloviny – rybíz, brusinky, jahody. Rozhodně by měly přestat jíst pikantní a přesolená jídla a přeorientovat se na stravu s vysokým obsahem bílkovin.

Štír

[hana-code-insert name=’google‘ /]Vášeň štírů se projevuje i v pojídání. Milují světové kuchyně a rádi ochutnávají nová jídla. Nejvíce jim však chutnají výrazně kořeněná, voňavá a omamná jídla, jsou nároční na to, co jim na talíř položíte. Milují exotická jídla, což ale může vést k metabolickým poruchám, zvláště pokud na ně nejsou zvyklí od malička. U štírů naštěstí omezení ve stravě neexistuje, doporučuje se jim jen jíst vyváženější a méně výrazné chutě. Postavu neumí ovlivnit ani jídlem, ani hubnutím, pouze pokud provádí opravdu významnou sportovní aktivitu. Dobře jim však dělá častější konzumace ryb a mořských plodů, při hubnutí zejména mléčné výrobky a syrovátkové nápoje.

Střelec

Střelec je velmi aktivní znamení, proto i jeho metabolismus je nastaven na určité tempo, které zpravidla nebývá nízké. Jak léta utíkají, mají střelci tendenci usazování se a tehdy přicházejí i nebezpečné kilogramy, které je trápí nejen v zrcadle, ale i ve zdravotních záznamech. Střelci mívají slabší játra a později i nervový systém, proto by měli ve zvýšené míře konzumovat mléko a mléčné výrobky a co je nejdůležitější, vyvarovat se množství tekutin. U střelců je totiž častý zvyk přetěžovat organismus tekutinami, tedy nadměrným příjmem vody. Pokud běžní lidé vypijí nanejvýš litr vody za den, střelci jich vypijí v létě i čtyři. A to je problém pro ledviny. Proto by měli střelci příjem tekutin korigovat a zejména omezovat.

Kozoroh

Na rozdíl od střelců, kozorozi mají metabolismus zpomalený. Často trpí bolestmi kostí, svalů, kloubů, mívají sklony ke skolióze. Proto by měli jíst hodně mléčných výrobků, plných vápníku, ryby, vejce a máslo, které pomáhá vstřebávání vitaminu D. Nezbytností jsou snídaně a pravidelnost ve stravování. Trávení a rychlejšímu vstřebávání živin napomáhá i pohár červeného vína před jídlem.

Vodnář

Vodnáři jsou milovníci sladkého. Jako první by měli omezit příjem cukru a vyměnit mléčné čokolády za hořké. Kávu a čaj by měli pít rozhodně bez cukru a bez mléka, které zvyšuje chuť na sladké. Maso by měli konzumovat zejména bílé, ale ve velkém mohou jíst těstoviny, rýži, saláty, ale i bílkoviny a mléko. Pokud chce vodnář držet dietu, je to zpravidla velmi těžké, protože ho trápí chuť na sladké. Ideální je proto dieta kašovitá a založená na ovoci a vločkách.

Ryby

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Ryby mají stravovací pravidla poměrně jednoduchá. Stačí si dát vydatnou snídani, vydatný oběd a večeři omezit na lehčí jídla. Ryby nemívají s váhou problémy, dokud se nezačnou přejídat. Neškodí jim ani sladkosti, ale je to spíše tím, že ryby jsou velmi racionální a jedí jen tehdy, když jsou hladové.

Tak co, našli jste se v tom?