Jakmile mi začne list na jakékoliv pokojové rostlině žloutnout tak udělám TOTO a během 24 hodin se zotaví a roste jako blázen!

Máte doma nějaké rostlinky a rádi pěstujete a pečujete o ně? Máte zjištěno mnoho informací a vždy se snažíte postupovat dle pokynů a pravidel pěstování? I přesto se vám stává, že listy některých rostlin jsou žluté a postupně usychají? Myslíte, že za to můžete vy nebo je to nějaký přirozený a ochranný proces rostliny? Dnes si o tom ve stručnosti něco povíme a možná budete překvapeni, až se dozvíte důvody, proč listy některých pokojových rostlin žloutnou a schnou.

I rostlina umí překvapit

Rostlinky, které pěstujeme doma uvnitř, potřebují důkladnější péči než rostliny, které rostou venku nebo je tam pěstujeme. I přesto, že pokojovým rostlinám dáváme velkou péči, často jsou s nimi problémy, které nám nedávají spát. Dokonce i u rostlin, které nevyžadují téměř žádnou péči, nás mohou velmi nemile překvapit. Jsou sice téměř soběstačné, ale mnohdy stačí je pouze špatné umístit a celá soběstačnost a minimální péče jsou k ničemu.

Zjistěte si příčinu

Prvním problémem může být právě už zmíněná skutečnost, že špičky listů začnou žloutnout. V takovém případě je nutné zjistit příčinu a zkusit jí vyřešit. Pokud list začne žloutnout, nemusí to vždy znamenat, že celý uschne a upadne. Obvykle se jedná jen o lokální problém, který ovlivňuje jen malou část listu. Rozhodně by se neměl ignorovat.

Čtěte také: Zemřel na astmatický záchvat, protože škola mu zakázala inhalátor. Po jeho smrti udělala jeho matka něco, co otřáslo světem

Důvody usychání

Zde je několik důvodů, proč někdy špičky nebo části listů schnou a žloutnou. Může to být způsobeno: nedostatečným množstvím vody v půdě, výskytem škůdců, vadnutím nemocné rostliny, nesprávným rozmnožováním, nedostatečným médiem. Dalším důvodem může být přímé vystavení rostliny slunci, neboť některé rostliny upřednostňují stín. Může na ni působit také příliš horký vzduch nebo mohou mít malý prostor v květináči, což brání rozvoji kořenů. Pokud něco takového zpozorujete, určitě na to zareagujte včas, aby vám rostlinka celá neodešla.