David Hampl
28 června, 2019

Říká se, že rodina by měla být základem. V současné době však se můžeme setkat s tím, že jsou rodiny spíše rozhádané a každý se snaží jen o to, aby vydělal so nejvíce peněz. O to horší vztahy bývají mezi rodiči a dětmi. Rodiče během dospívání dávají svým ratolestem vše, na co si vzpomenou a děti si později neumí ničeho vážit a myslí si, že všechno za ně vyřeší maminka a tatínek. A rodiče později zjistí, že se o ně ve stáří nemá kdo postarat, protože děti s rodiči nemluví. Proto by v rodinách mělo být základem to, že si budou pomáhat navzájem a to nezištně. Stejně, jako se to poštěstilo jednomu mladíkovi, který chtěl jít do talentové soutěže.

Emoční podpora rodičů

Mladík měl přítelkyni, ke které se nechoval příliš hezky, nicméně uvědomil si to a složil pro ni píseň. S touto písní chtěl vystoupit v talentové soutěži, které se však hodně bál. Styděl se a věděl, že ho nikdo nepřijde podpořit. Jeho otec pracoval mimo stát a téměř celý rok byl pryč. Věděl, že by ho na jeho vystoupení potřeboval a také věděl, že by ho otec podporoval. Potřeboval:

  • Emocionální podporu
  • Nebýt sám

Překvapení nakonec

Mladík se opravdu hodně bál, měl trému a nevěděl, jestli vůbec zvládne vystoupit. Jeho otec však o celé události věděl a tak se vydal podpořit syna na vystoupení, i když v tu chvíli měl být úplně někde jinde. Když ho syn uviděl, tréma z něj spadla a jeho příběh ohromil i porotu.

Rodina by měla být pohromadě

Mnoho lidí jezdí vydělávat peníze třeba za hranice, aby byla rodina zajištěna. Nicméně myslíte, že je to to nejvhodnější řešení? V některých případech to funguje celkem dobře, ale někdy se může stát, že členům rodiny je opravdu smutno a vyměnili by peníze za to, aby nějaký čas mohli strávit s vámi. Rozmyslete si proto, jestli je opravdu nutné mít na účtu hodně peněz, nebo je lepší trávit s rodinou vzácný volný čas.

Sdílejte článek