Co vidíte na obrázku jako první? Tento oční klam o Vás odhalí něco, co jste nevěděli možná ani Vy sami!

Způsob, jakým interpretujeme to, co vidíme a vnímáme, je u každého rozličný a stejně je to i u očních klamů. Při pohledu na ně vidíme očima věci, které naše podvědomí upoutají více a není to bez příčiny. Podvědomí je silný soupeř, proto bychom ho neměli podceňovat. Zjistěte, co o Vás vypovídá tento krátký test na základě toho, co uvidíte na obrázku jako první.

Oční klam nelže

Tento test je zastoupen abstraktním obrazem, který může být vykládán nekonečně mnoha způsoby. Avšak pomůže Vám objevit jisté psychologické charakteristiky, které samy o sobě vědět nemusíte, protože je ani nevnímáte. Podívejte se na následující obrázek. Jaké jsou první dvě zvířata, které vidíte?

Medvěd

Jste rozený vůdce. Když Vás lidé poprvé potkají, ihned zjistí, že se tak snadno nevzdáváte a máte vrozený instinkt vyhrávat. Nedáte se snadno oklamat, jste impozantní osobnost, která nemusí sedět všem. Mnozí Vám Váš charakter závidí, ale bojí se to dát najevo. Měli byste si dávat pozor na upřímnost ve svém okolí.

2Pes

Někdo by si mohl myslet, že jste slabý. Skutečnost je však taková, že jste jen milý ke každému ve svém okolí. Nedáváte najevo svou sílu, naopak upřednostňujte věrnost a otevřenost. Máte spoustu přátel a právě díky své laskavosti jste pro mnohé oporou a zdrojem vnitřní odvahy. A to je více než jen silná slova prezentovaná navenek.

Kuřátka

Máte velmi zvláštní cit pro drobnosti. Vidíte i to nejmenší dobro nejen v lidech, ale i ve věcech, v situacích, v zážitcích. Jste sice velký perfekcionista, ale vždy ze sebe dáváte jen to nejlepší. Na oplátku očekáváte totéž i od druhých, proto Vás nemusí mít rádi. Tito lidé ale nevidí, že většinu z toho, co děláte, děláte s těmi nejlepšími úmysly.

Delfín

O delfínech se hovoří jako o přátelích lidí a nejvíce emocionálně založeném zvířecím druhu. S velkou pravděpodobností jste i Vy tvůrčí a citlivá duše a ačkoli to neprezentujete navenek, ve věcech nejednou vidíte i hlubší smysl než jen ten povrchový. Snažíte se mít ve všem úspěch a dobré vztahy. Pozor však na nezdravé sebevědomí.

4Kůň

Jste silná osobnost, máte tvrdou mysl a srdce a všechny tyto aspekty hovoří o tom, že se nevzdáváte jen tak snadno. Obvykle uspějete ve všem, do čeho se pustíte. Dáváte svou energii a nehledíte na to, že byste mohli mít potíže. Právě proto také mnohého dosáhnete, ale zkuste si více všímat své zranitelnosti a možnosti, že byste mohli pochybit. Jinak se Vám může stát, že Vás lidé začnou pokládat za pyšného.

5Pták

Víte komunikovat s ostatními snadno a bez zbytečných slov navíc. Jste srdečný a přátelský člověk. Vaší hlavním charakterovým rysem je upřímnost, no pozor. Ne každý upřímnost snese. Pamatujte, že méně je někdy více, a proto i slova volte více s rozumem.

6Krab

Vidíte život vždy v tom kladném světle a i Vaše postoje jsou většinou optimistické a pozitivně laděné. Jste šťastnější než všichni lidi kolem Vás, ale s největší pravděpodobností si to vůbec neuvědomujete. Znáte své problémy a jste si jich plně vědom. Přesto se s nimi vyrovnáváte s úsměvem. Ani netušíte o kolik více radosti se Vám díky Vašemu životnímu elánu dostává.