Jaký je nejlepší lék nejenom na bolest? Ten z lékárny to rozhodně není. Ideální najdete růst třeba i na vaší zahradě. Tato rostlina je označována jako opium chudých a její účinky jsou zcela unikátní! -
Menu

Jaký je nejlepší lék nejenom na bolest? Ten z lékárny to rozhodně není. Ideální najdete růst třeba i na vaší zahradě. Tato rostlina je označována jako opium chudých a její účinky jsou zcela unikátní!

Když člověka něco bolí, tak obvykle sáhne po prášku, který má z lékárny. Jak se v poslední době ukazuje, dané prášky jsou nejenom plné chemie, ale jejich problémem je také to, že ani účinky nejsou nijak silné. Kdo trpí větší bolestí, hledá alternativy. Ty samozřejmě existují a unikátem je, že v oblasti přírodní medicíny. Důkazem je i tato rostlina, která dost možná roste pár metrů od vašeho domu.

Rostlina má zajímavou historii

Je známá poměrně dlouhou dobu. Právě díky tomu se pro ní vžil název opium chudých. Byla tak alternativou pro toho, kdo na klasické opium neměl. Oblíbená byla také u řady indiánských kmenů a v devatenáctém století byla velmi populární pro schopnost navodit pocity euforie. V souvislosti s tím se proto začalo mluvit i o jejím praktickém využití. A to právě v oblasti potlačení bolesti. Tyto účinky se dnes zcela oficiálně využívají i v řadě zemí. Příkladem této země je Francie.

O jaké rostlině je řeč?

Zajímá vás, jaká rostlina je opium chudých a jaká je velmi dobrým pomocníkem proti bolesti? Je to locika jedovatá, která má svůj oficiální latinský název Lactuca virosa. V anglicky mluvících zemí se s ní setkáte pod názvem wild lettuce, což vlastně znamená divoký salát. A právě ten dokáže na první pohled připomínat.

Její unikátní charakteristika je spojena s tím, že rostlina má ve svém nitru tekutinu, který má mléčně bílou barvu. A právě ta obsahuje řadu látek, které dokážou efektivním způsobem tlumit bolest. Koho zajímají i ony účinné látky, tak jde hned o tři, a to s názvy lactupicrin, lactucin a lactucopicrin. není to ale jenom bolest, na kterou působí. Jsou i další možnosti využití.

Pomáhá při psychických problémech

Unikátní je také to, že dokáže efektivně působit i při psychických problémech. To proto, že svými účinky umí navodit pozitivní psychický stavy. Umí tak bojovat například proti úzkosti, stejně jako umí eliminovat psychické napětí. Kdo není po této stránce v pořádku, může krátkodobě uniknout z problémové reality.

Pomůže při nespavosti

Pokud nespíte, může to být dáno také tím, že máte hlavu plnou problémů, nad kterými přemýšlíte. tato rostlina umí navodit příjemnější pocity a díky tomu usnete jednodušeji. A můžete také spát tak dlouho, jak bude tělo potřebovat.

Eliminuje bolesti hlavy

Je jedno, zda se jedná o bolesti hlavy klasické, nebo se jedná o takzvané migrény. Pomáhá při obou stavech, díky kterým můžete v běžném životě lépe fungovat a také se mnohem lépe cítit.

Zmírňuje astma

Zajímavé je na dané rostlině také to, že dokáže dobře pomáhat také v případech, kdy vás trápí dýchací obtíže. A to astma. Kdo jí užívá, ten potvrzuje, že snižuje celkovou intenzitu dané nemoci a tak umožní lepší život bez komplikací.

Navodí bezstarostný stav

Kdo chce všechny komplikace hodit za hlavu a uniknout z reality, může danou rostlinu použít k tomu, aby mu navodila stavy podobné opiátům. Zde však pozor na možný vznik závislostí, které jsou nemalým rizikem pro každého.

Jak sílu rostliny využít?

Pokud chcete vyzkoušet, jakou sílu má locika jedovatá, můžete. Najděte danou rostlinu v přírodě, nařízněte ji a zachytávejte bílou tekutinu, která z ní vyjde. Tu následně usušte, dokud z ní nevznikne prášek. Tuto tekutinu následně rozpustíte ve vodě a jednoduše vypijete. Pozor však na množství, které by rozhodně nemělo přesahovat 1 gram.

Alternativním použitím je přidání prášku do dýmky a následné kouření. Zde by se nemělo používat více, než zhruba desetina gramu. Tento postup pochopitelně doporučíme výhradně jenom kuřákům.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Chcete omládnout o několik let? Chcete si příjemně odpočinout? Či…

Slyšeli jste už meduňce? Pokud ano, pravděpodobně ji dobře znát jako bylinku, která se používá ke zklidnění a k zajištění dobrého…
ZDRAVÍ

Podívejte se na seznam těchto příznaků, které značí poškození jednoho…

Játra za nás vykonávají těžkou práci, ale většinou o nich ani nevíme. To, že játra vlastně nebolí, neznamená, že jsou…
ZDRAVÍ

Když budete pít nápoje z těchto 2 ingrediencí, už nikdy…

Všichni se snažíme být šťastnými a dokonalými lidmi v životě, každý den děláme všechno možné. Každý z nás vynakládá obrovské…
ZDRAVÍ

Neuvěříte, jaké příznivé účinky pro vaše tělo získáte konzumací jedné…

V dnešní době se mnoho lidí uchyluje k nakupování různých chemických přípravků, které se sice na první pohled tváří jako důležité léčivé…
ZDRAVÍ

Budete překvapeni, jak se jednoduše bránit nepříjemným projevům stáří. Stačí…

Staří lidé to v dnešní době nemají vůbec jednoduché. Nejen, že důchody nestojí za nic, ale léky, které jsou v rámci nemocí…
ZDRAVÍ

Budete překvapeni, jaký vliv na vás budou mít jednoduché tinktury.…

V dnešní době je velice moderní klást důraz hlavně na zdravý životní styl a všechno, co je s ním spojeno. Samozřejmě, že…