Jaký je nejlepší lék nejenom na bolest? Ten z lékárny to rozhodně není. Ideální najdete růst třeba i na vaší zahradě. Tato rostlina je označována jako opium chudých a její účinky jsou zcela unikátní! -
Menu

Jaký je nejlepší lék nejenom na bolest? Ten z lékárny to rozhodně není. Ideální najdete růst třeba i na vaší zahradě. Tato rostlina je označována jako opium chudých a její účinky jsou zcela unikátní!

Když člověka něco bolí, tak obvykle sáhne po prášku, který má z lékárny. Jak se v poslední době ukazuje, dané prášky jsou nejenom plné chemie, ale jejich problémem je také to, že ani účinky nejsou nijak silné. Kdo trpí větší bolestí, hledá alternativy. Ty samozřejmě existují a unikátem je, že v oblasti přírodní medicíny. Důkazem je i tato rostlina, která dost možná roste pár metrů od vašeho domu.

Rostlina má zajímavou historii

Je známá poměrně dlouhou dobu. Právě díky tomu se pro ní vžil název opium chudých. Byla tak alternativou pro toho, kdo na klasické opium neměl. Oblíbená byla také u řady indiánských kmenů a v devatenáctém století byla velmi populární pro schopnost navodit pocity euforie. V souvislosti s tím se proto začalo mluvit i o jejím praktickém využití. A to právě v oblasti potlačení bolesti. Tyto účinky se dnes zcela oficiálně využívají i v řadě zemí. Příkladem této země je Francie.

O jaké rostlině je řeč?

Zajímá vás, jaká rostlina je opium chudých a jaká je velmi dobrým pomocníkem proti bolesti? Je to locika jedovatá, která má svůj oficiální latinský název Lactuca virosa. V anglicky mluvících zemí se s ní setkáte pod názvem wild lettuce, což vlastně znamená divoký salát. A právě ten dokáže na první pohled připomínat.

Její unikátní charakteristika je spojena s tím, že rostlina má ve svém nitru tekutinu, který má mléčně bílou barvu. A právě ta obsahuje řadu látek, které dokážou efektivním způsobem tlumit bolest. Koho zajímají i ony účinné látky, tak jde hned o tři, a to s názvy lactupicrin, lactucin a lactucopicrin. není to ale jenom bolest, na kterou působí. Jsou i další možnosti využití.

Pomáhá při psychických problémech

Unikátní je také to, že dokáže efektivně působit i při psychických problémech. To proto, že svými účinky umí navodit pozitivní psychický stavy. Umí tak bojovat například proti úzkosti, stejně jako umí eliminovat psychické napětí. Kdo není po této stránce v pořádku, může krátkodobě uniknout z problémové reality.

Pomůže při nespavosti

Pokud nespíte, může to být dáno také tím, že máte hlavu plnou problémů, nad kterými přemýšlíte. tato rostlina umí navodit příjemnější pocity a díky tomu usnete jednodušeji. A můžete také spát tak dlouho, jak bude tělo potřebovat.

Eliminuje bolesti hlavy

Je jedno, zda se jedná o bolesti hlavy klasické, nebo se jedná o takzvané migrény. Pomáhá při obou stavech, díky kterým můžete v běžném životě lépe fungovat a také se mnohem lépe cítit.

Zmírňuje astma

Zajímavé je na dané rostlině také to, že dokáže dobře pomáhat také v případech, kdy vás trápí dýchací obtíže. A to astma. Kdo jí užívá, ten potvrzuje, že snižuje celkovou intenzitu dané nemoci a tak umožní lepší život bez komplikací.

Navodí bezstarostný stav

Kdo chce všechny komplikace hodit za hlavu a uniknout z reality, může danou rostlinu použít k tomu, aby mu navodila stavy podobné opiátům. Zde však pozor na možný vznik závislostí, které jsou nemalým rizikem pro každého.

Jak sílu rostliny využít?

Pokud chcete vyzkoušet, jakou sílu má locika jedovatá, můžete. Najděte danou rostlinu v přírodě, nařízněte ji a zachytávejte bílou tekutinu, která z ní vyjde. Tu následně usušte, dokud z ní nevznikne prášek. Tuto tekutinu následně rozpustíte ve vodě a jednoduše vypijete. Pozor však na množství, které by rozhodně nemělo přesahovat 1 gram.

Alternativním použitím je přidání prášku do dýmky a následné kouření. Zde by se nemělo používat více, než zhruba desetina gramu. Tento postup pochopitelně doporučíme výhradně jenom kuřákům.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Ihned si prohlédněte svou kůži a zkontrolujte, zda na něm…

Kůže je největším orgánem našeho těla. Proto je dobré ji pečlivě sledovat a jakékoliv změny reflektovat a nebrat je na…
ZDRAVÍ

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Vrtačky se už bát nemusíte, zubní…

Možná se v následujícím také poznáte. Sedíte v čekárně před ordinací zubního lékaře a v ruce žmouláte čistý kapesník. Za…
ZDRAVÍ

Vyhazujete pecky z meruněk? Až si přečtete toho, už to…

Meruňky chutnají prostě výborně – není proto divu, že se z tohoto oblíbeného ovoce vyrábějí přesnídávky, džemy, marmelády i kompoty. Meruňky…
ZDRAVÍ

Šokující přiznání lékařů! Chtěli vydělávat velké peníze a tak začali…

Dnešní svět je plný překvapení a informací, které mohou mnohdy vzbudit opravdu velký poprask. Vzbudí poprask o to větší, když…
ZDRAVÍ

Dejte na rady odborníků a dejte si každý den hned…

Možná ani nevíte, jak blahodárné účinky má voda, kterou vypijete hned po ránu. V poslední době se pití vody stává čím…
ZDRAVÍ

Mobilní telefon má dnes každý. Málokdo tuší, jak vám může…

Možná vůbec nevíte, jak zařízení, které nosíme neustále u sebe může ohrožovat váš zdravotní stav. Podle americké výzkumnice doktorky Devry…