Jaký je váš mentální věk? Napoví optická iluze

Říká se, že věk je jen číslo. Tento obrázek toto tvrzení dokonale potvrzuje. I spousta psychologů se kloní k tomu, že člověk je jen tak starý, na kolik se sám cítí. Zároveň není pravidlem, že starší člověk musí být vždy chytrý a zkušený, zatímco mladý člověk hloupý a bez životních zkušeností. Na kolik let se cítíte vy? Jste mentálně starší, nebo jste duchem stále mladíci? To vám prozradí tento obrázek.

Mozek si s námi občas hraje

Fyzický a mentální věk jsou dva různé pojmy. To, že je vám například padesát let, ještě nemusí znamenat, že je váš mentální věk stejný. Optická iluze vám může mnohé napovědět. Mozek je velmi pozoruhodný orgán, který si s námi dokáže pěkně zahrávat. Proto jsou optické iluze tak oblíbené – ukazují nám, jak lehce se necháme ošálit.

Tento obrázek pochází z roku 1888. Poprvé se objevil v Německu na jedné pohlednici. Následně byl v roce 1930 použitý psychologem Edwinem Boringem k tomu, aby určoval mentální věk jedince. Teď si to můžete zkusit i vy sami. Sice se nedoberete k přesnému výsledku, dost vám to ale napoví o tom, jestli jste duší spíše mladší nebo starší.

Čtěte také: Už jste někdy zkoušeli naložit lilek? Je to naprostá lahůdka, takže vřele doporučujeme!

https://www.ifunny.eu/

Co v iluzi spatříte jako první?

Pozorně se zadívejte na následující optickou iluzi. Co vidíte jako první? Mladou ženu, nebo stařenku? Buďte upřímní a skutečně zvolte to, co vás jako první při pohledu na obrázek napadlo. Pokud jste jako první uviděli mladou ženu, znamená to, že váš mentální věk je nízký. Stále si zachováváte nadhled, radost ze života a životní optimismus a rádi si věci užíváte naplno, i když vám možná trochu chybí zkušenosti a máte sklony k naivitě.

Pokud jste v obrázku jako první viděli stařenu, pak jste mentálně starší, zato pravděpodobně moudří, klidní a zkušení. Život už vám připravil nejedno překvapení, z nichž všechna nebyla příjemná. Možná vám ale chybí pochopení a máte sklony k přílišnému pesimismu. Co jste v obrázku objevili vy? Odpovídá váš mentální věk vašemu skutečnému, fyzickému věku?