Jakými nápoji můžete nastartovat vaši štítnou žlázu?

Máte problémy se štítnou žlázou? Mohou vám pomoci velmi zvláštní nápoje, díky kterým se nejen zbavíte zánětů v těle, ale můžete znovu obnovit funkci štítné žlázy. Nápoje se skládají pouze z několika surovin, které snadno najdete doma a jejich výroba je také velmi jednoduchá. Stačí se jen připravit a poté si užít chuť nápoje, který vylepší vaše zdraví, a vy se budete konečně cítit dobře.

Co je to vlastně nedostatečná funkce štítné žlázy?

U některých lidí produkuje štítná žláza málo hormonů. Jestli máte s takovým problémem potíže již delší dobu, bude vhodné zajít k lékaři, který udělá testy. Onemocnění nebo dysfunkce štítné žlázy je celkem běžná nemoc. Hormony štítné žlázy hrají ve vašem těle důležitou roli. Ovlivňují nejen mozek, ale také funkci srdce nebo hladinu tělesné teploty v těle. Pokud štítná žláza nefunguje správně, můžete se potýkat s nemocemi srdce, objeví se nadváha nebo dokonce neplodnost.

Jestli jíte střídmě, a stejně máte pocit, že přibíráte, může se jednat právě o štítnou žlázu. K tomu budete mít otoky nebo křeče v nohou, budete se cítit unavení a budou vám vypadávat vlasy. Objeví se podráždění, budete na své okolí nepříjemní i bez zjevného důvodu. Můžete si ale pomoci přírodní směsí, kterou budete pravidelně popíjet. Můžete si tak zajistit kvalitní život bez výpadku dobré nálady.

Čtěte také: Netradiční způsob léčby nachlazení, kašle i menstruačních bolestí!

Co budete potřebovat k výrobě nápoje?

Připravte si:

  • ¼ lžičky mletého zázvoru
  • ¼ lžičky vymačkané citronové šťávy
  • ¾ lžíce vymačkané pomerančové šťávy
  • Hrnek vymačkané borůvkové šťávy
  • ¼ lžičky skořice
  • ¼ lžičky muškátového oříšku

Samotný postup je jednoduchý. Uvařte si dvě sklenice vody, kterou zalijte borůvkovou šťávu. Přidejte muškátový oříšek, skořici a zázvor. Všechno dobře promíchejte, nechte dvacet minut odstát a poté přidejte ještě šťávu z citronu a pomeranče. Teď už je šťáva připravená ke konzumaci a můžete si ji užít. Nápoj můžete vypít ihned, zrychlí se vám metabolismus a také se upraví činnost štítné žlázy.

Čím můžete podpořit funkci štítné žlázy?

V některých případech ale budete muset brát léky, abyste proces štítné žlázy upravili. Můžete mít problémy zhubnout nebo naopak přibrat, protože si hormony dělají, co chtějí. Dbát na zdravou stravu a také se dostatečně pohybovat jsou rady skutečně pro každého. Štítná žláza není onemocnění, které by vás ohrožovalo na životě, pokud bude dbát rad lékaře a brát léky.

Důležité bude především doplňovat jód a do svých pokrmů můžete přidávat již zmíněnou skořici nebo i zázvor. Ten si můžete nastrouhat například do čaje, pomůže srovnat funkci štítné žlázy a navíc podporuje i hubnutí. Jód najdete v kvalitních rybách, které byste měli konzumovat alespoň dvakrát týdně. Lososi, sleď nebo makrela patří mezi nejoblíbenější a najdete v nich také omega-3 mastné kyseliny.