Jana Kirschner: Jsem hrdá na svoje kořeny. Každý slavný Čech má něco ze Slovenska!

Slovenská zpěvačka Jana Kirschner žije se svým manželem a dětmi v Británii, ale na své slovenské kořeny nezapomíná. V nedávném rozhovoru v Show Jana Krause prozradila, že podle ní mají všichni nejlepší Češi něco ze Slovenska, buď babičku nebo dědečka. S dcerami se aktivně věnuje slovenskému jazyku a zároveň ve svém novém albu Obyčajnosti zachycuje svoje vzpomínky na dětství v Československu.

Žije v Británii a zůstává věrná svým slovenským kořenům

Jana Kirschner, slovenská zpěvačka, která žije v Británii se svým manželem Eddiem Stevensem a jejich dvěma dcerami. Aktivně připomíná své slovenské kořeny. I přes život v zahraničí si udržuje spojení se svou rodnou zemí a s dětmi mluví rodným jazykem. V rozhovoru pro Show Jana Krause prozradila, že ji brexit zasáhl a považuje ho za zásadní chybu. Také se netají tím, že je velkou patriotkou a věří, že všichni nejlepší Češi mají nějaké spojení se Slovenskem.

Manžel Eddie Stevens

Britský muzikant a producent Eddiem Stevensem je známý jako velký royalista a vyjadřuje svou oddanost britské královské rodině. Jana Kirschner se v rozhovoru s Janem Krausem zasmála a prozradila, že Eddie býval fixovaný na královnu, ale teď už občas i usne u hymny.

Vztah ke slovenskému jazyku

Jana Kirschner se snaží udržet ve své rodině slovenský jazyk, hlavně u svých dcer. V rozhovoru v Show Jana Krause prozradila, že se s dcerami tajně učí slovenštinu, kterou používají jako tajný jazyk, ve kterém pomlouvají tatínka. Jana Kirschner je hrdá na svoje slovenské kořeny a věří, že slovenština je pro ni a její rodinu důležitou součástí identity.

Nové album – Obyčajnosti

Jana Kirschner se věnuje nejen své rodině, ale také pracuje na svém novém albu s názvem Obyčajnosti. Album vyjde 20. března a pracovala na něm společně se svým partnerem. Při tvorbě alba se snažila skloubit péči o své dcery s tvůrčím procesem, což mělo za následek menší vliv na konečnou podobu alba. V rozhovoru prozradila, že nahrávání alba probíhalo v náročném harmonogramu, kdy ráno vozila děti do školy, poté jela do studia a ve večerních hodinách se starala o rodinu. Výsledkem je album plné osobních zážitků a vzpomínek na dětství v Československu.

Vzpomínky na dětství v Československu

Ve svém novém albu Obyčajnosti zaznamenala vzpomínky na své dětství v Československu. Tyto vzpomínky jsou důležitou součástí její identity a ukazují ji, jak se vypracovala z malé dívky na úspěšnou slovenskou zpěvačku. Ve svých písních se dotýká témat jako láska, rodina a vztah k rodné zemi.