David Hampl
25 června, 2019

Jistě nám dáte za pravdu, že by rodina měla být na jednom z prvních míst, nicméně často a se setkáváme s tím, že spolu rodiny nemluví a ani se nepotkávají. Dříve tomu tak nebylo. Často se scházely početné rodiny a prožívaly spolu krásné chvíle.  Podívejte se na to, proč bychom měli držet pohromadě a nehnat se za bohatstvím.

Umíte ukázat, že někoho máte rádi?

Rodina je základ. Každý máme své rodiče a i my se rodiči staneme, stejně jako naše děti. A takhle to jde pořád dokola. Představte si bratra a sestru, kteří spolu vyrůstali, měli se rádi, dovedli se proti rodičům dokonale spiknout, pak ale přijde okamžik, kdy se mají podělit o majetek a v tom skončí, jeden z nejhezčích vztahů. Nejsou to jen majetkové poměry, co ohrožuje celou rodinu. V současné době jde zejména o:

  • Příliš velké množství rozvodů
  • Děti mají vše, na co vzpomenou
  • Rodina nestojí při sobě
  • Všechno se dělá pro peníze

Hmotné bohatství není důležité

V současné době se často rodiny rozvádějí, což by nebylo až tak strašné, jenomže rodiče si často vybíjejí svůj vztek na dětech. Děti tak u svých rodičů vid jen nenávist. Je potřeba zmínit to, že by také děti neměli mít vše zadarmo. Dávat peníze dětem každou chvíli i v případě, že chodí do práce? Není to správné. Dítě má pocit, že vše v životě zadarmo a ve svém životě se pak ztrácí. Lásku naopak umí dát najevo jen málokdo. Kdy naposledy jste udělali něco nezištně jen proto, že někoho máte rádi a chcete mu to říct? Můžete to zkusit stejně jako jeden tatínek, který vdával dceru. Chtěl ji překvapit a říct ji, jak moc ji má rád, i když teď bude z části tvořit jinou rodinu. A tak se celý rok učil znakovou řeč, protože věděl, že jeho dcera ji, jako jediná, ovládá velmi dobře. Na svatbě ji pak sdělil, vše co chtěl. Jeho roční dřina mu nepřinesla žádné bohatství, ale pocit, že něco dokázal udělat pro své dítě.

Sdílejte článek