Je možné průběh rakoviny ovlivnit životním stylem a stravou? Zde je příběh ženy, která to dokázala

V médiích se objevil skutečný příběh mladé ženy jménem Jane Plantová, která je profesorkou geochemie a současně také manželkou a milující matkou. Se svou rodinou žila pokojný život jen do té doby, než ji lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Byl to rok 1987 a žena se velmi obávala o svůj život, prodělala totiž 4 relapsy nemoci.

Zjištění, které Jane změnilo život

Janin manžel tehdy pracoval v Číně jako uznávaný vědecký pracovník. Proto se mu podařilo získat velmi zajímavé informace ohledně výskytu rakoviny prsu mezi čínskými ženami. Zjistil, že v Číně se prakticky nemoc nevyskytuje. A tak začal bádat společně s kolegy nad tím, proč tomu tak je. Primárně se mělo za to, že velký podíl na tom má strava, kterou Číňané konzumují. Přijímají mnohem méně tuku než v západních zemích, a to až o 22 %. Ovšem to nebyl pravděpodobně hlavní důvod, protože Jane žila zdravě po většinu svého života a beztak onemocněla rakovinou prsu. Při důkladnějším zkoumání však přišel muž na to, že obyvatelé Číny nejí mléčné výrobky.

Omezení či vyřazení mléčných výrobků z jídelníčku urychlilo proces uzdravování

Když se Jane nad zjištěním svého manžela zamyslela, začala více uvažovat o svém jídelníčku. V minulosti totiž hojně jedla jogurty, sýry a tvaroh. Jisté studie provedené v roce 1989 dokonce potvrdily jistou souvislost s konzumací jogurtů a vznikem rakoviny vaječníků. Žena se tedy mléčných produktů vzdala a nestačila se divit. Její tělesné pochody se začaly měnit. Nádor se dle lékařů začal zmenšovat a po šesti týdnech údajně zcela vymizel. Zdravotníci nevěřili vlastním očím.

Čtěte také: Tragický osud: Žena mu zemřela a teď je na vše sám

Jídelníček může mít vliv na mnoho tělesných pochodů

Jane je zářným příkladem toho, že i zdravým životním stylem či konkrétním jídelníčkem může člověk vyléčit své tělo. Samozřejmě také mnoho tkví v psychické stránce. Důležité je uzdravení věřit a nasměrovat k němu svou mysl.