Je to 15 let co za nejasných okolností zemřel zpěvák Arnošt Pátek. Na jeho pohřeb nikdo nepřišel! Zemřel sám a v chudobě!

Dne 9. dubna 2024 je to přesně 15 let od tragického úmrtí československého popového zpěváka Arnošta Pátka (vlastním jménem Arnošt Piaczek). Jeho nenadálý odchod je dodnes obestřený záhadami a otázkami, na které nebylo možné najít jednoznačné odpovědi. Pátek, který by dnes oslavil 69. narozeniny, bojoval se smrtelnou nemocí a dokonce i s následky po ní. Jeho životní příběh je plný boje, úspěchů i tragických momentů.

Youtube

Záblesk slávy a naděje

Arnošt Pátek se narodil s uměleckou duší a hudba ho provázela od útlého dětství. Sny o slávě ho vedly k tomu, že se začal věnovat zpěvu a hudbě. V 80. letech se stal jednou z největších celebrit československého popu. Jeho hity jako „Julie“ a „Poslední prázdniny“ se staly ikonickými a dodnes jsou oblíbené mezi fanoušky.

Pátkova kariéra však nebyla jen o úspěších na hudební scéně. Začátkem 90. let se rozhodl vstoupit do podnikatelského světa a zaměřit se na gastronomii. Multitalentovaný zpěvák se neomezoval jen na hudbu, ale i přes své zdravotní problémy se snažil prosadit i v jiných oblastech.

Boj s nemocí

Arnošt Pátek bojoval s řadou zdravotních problémů, které mu ztěžovaly život. Cukrovka, kterou onemocněl, se stala jeho každodenním souputníkem. Bohužel, opravdové problémy nastaly, když se u něj objevil nádor. Nádorové onemocnění ho postihlo tak silně, že přišel o část obličeje, nos, oko, část krku a polovinu zubů.

Těžká nemoc a její následky zasáhly do Pátkova soukromí i profesního života. Musel se vypořádat s fyzickými i psychickými obtížemi, které ho postihly. Pátek se ocitl v těžké životní situaci, kdy neměl z čeho žít a zároveň bojoval s nejistotou ohledně své budoucnosti.

Tragický konec

Velké obtíže s financemi ho dohnaly k zoufalství. Pobíral nuzný invalidní důchod, který nestačil pokrýt ani náklady na bydlení. Byl závislý na finanční podpoře svých příbuzných a přátel, kteří mu pomáhali jak finančně, tak psychicky.

Bohužel, i přes veškerou podporu a snahy se Arnošt Pátek postupně vzdával života. V roce 2009 byl nalezen mrtvý ve svém bytě. Jeho smrt byla obestřena tajemstvím a dodnes zůstává nevyjasněna. Přítelkyně mu volala celý víkend, ale bez odezvy. Až jeho sestra ho našla na zemi. Předpokládá se, že zemřel několik dní předtím.

Veřejného pohřbu se Arnošt Pátek nedočkal. Jeho tělo bylo zpopelněno bez účasti rodiny, která si pouze vyzvedla urnu z krematoria. Pátek upadl v naprosté zapomnění a jeho životní příběh zůstal zachován v paměti fanoušků a v archívech české hudební historie.

Odkaz Arnošta Pátka

Pátek si získal srdce fanoušků svým hlasem, ale také svou lidskostí a vytrvalostí. I přes svůj tragický konec si Arnošt Pátek zaslouží, aby na něj lidé vzpomínali jako na talentovaného a silného člověka, který se svou hudbou dotkl srdcí mnoha lidí. Jeho hity zůstávají živé a jeho odkaz přetrvává i po jeho smrti.

Zdroj: Blesk.cz