David Hampl
17 května, 2019

Pěstovat doma květiny a jiné rostliny, to není nic zvláštního. Pozor však na to, které to jsou. Je prokázáno, že pokojové rostliny skutečně mohou poměrně výrazně ovlivňovat energii, které v interiéru je. A to buď pozitivně, nebo také negativně. Je pochopitelné, že vy budete chtít právě první možnost a tedy maximální možnou pohodu. Jaké rostliny za tímto účelem vybrat? Toto je jejich soupis.

Lopatkovec

Velmi zajímavá rostlina, která zaujme už svou krásou. To ale není jediný unikát, který má. Pokud vám bude doma lopatkovec růst, tak to může mít pozitivní vliv v tom, že ve vašem domově bude vždy místo na porozumění a pochopení. Dojde tak ke klidnému řešení problémů. Zapomínat nelze také na to, že tato rostlina, když je v domě, napomáhá otěhotnění.

Africká fialka

I když pocházejí z Afriky, daří se jim velmi dobře i u nás. Stačí jenom dostatek světla. Pokud je máte doma, přinesou do vašeho interiéru hlavně úctu, stejně jako dostatek lásky mezi všemi členy vašeho domova.

Hibiscus

Krásná a výrazná červená rostlina, kterou nepřehlédnete. Právě její typická barva je symbolem toho, že umí také přinášet lásku do svého domova. Ideální pro zamilované páry bez ohledu na to, jak dlouho spolu jsou a kolik jim je let.

Voskovka

Opravdu unikátní květina jak svým vzhledem, tak také na dotek. Ideální její umístění je ložnice, kde se dokáže postarat nejenom o spokojený spánek, ale také má velký vliv i na celkové rodinné domácí štěstí.

Myrta

Tato rostlina je známá hlavně ze svateb. Můžete ji však pěstovat i na svém okně. Pokud to uděláte, přinesete do vašeho domova lásku a porozumění. Také se říká, že myrta dokáže do domova přinést něhu. Není určena jenom novomanželům, ale každému.

Zebra

Poměrně netradiční rostlina, která však zajímavě vypadá. Pokud jde o její praktické vlastnosti, tak nelze zapomínat na to, že přináší do domova určitý klid, stejně jako pocity radosti a velkého štěstí, které domácnost má.

Zelenec

Už název ukazuje na to, jak daná rostlina vypadá. Kromě toho nadchnou i její vlastnosti, které jsou spojené hlavně s rovnováhou a spokojeností. Z obojího následně plyne rodinné štěstí.

Sdílejte článek