Je to vědecky prokázané! Psi dokáží rozpoznat špatného člověka! -
Menu

Je to vědecky prokázané! Psi dokáží rozpoznat špatného člověka!

Kočka nebo pes? Jedná se o jednu otázku, o níž se diskutuje již roky. Tady je ještě jeden fakt o psech, který může změnit Váš názor, o tom, které zvíře si pořídit. Vy důvěřujete svému psovi, ale důvěřuje i on Vám?!

Protože milujeme fakta – především fakta o zvířatech, připravili jsme si dnes pro Vás tento článek. Nedávná studie ukazuje, že psi mohou analyzovat, jak je daná osoba spolehlivá, a my bychom s Vámi rádi tyto informace sdíleli! Psi, jako skuteční detektivové, nám totiž mohou pomoc s tím, zda důvěřovat druhé osobě.

Studii provedl Akiko Takaoka z Kyoto univerzity v Japonsku. Vědec a jeho kolegové chtěli vědět, zda pes důvěřuje tomu, kdo mu lhal. Vědci rozdělili experiment na 3 části. Chtěli vědět, jestli pes dokáže pochopit, zda je osoba nedůvěryhodná.

Skupina vědců tvrdí, že výzkum má potenciální dopad na behaviorální studie psů. Studie nám říká, že psi upřednostňují tento svět jistý, podle Johna Bradshawa z Univerzity v Bristolu.

V experimentu majitelé psů nejprve poukázali na kontejner s jídlem. Pes k němu běžel. Potom se ukázalo na kontejner bez jídla. Psi byli podvedeni a opět přiběhli ke kontejneru.

Již dříve bylo známo, že psi běhají za objekty, na které majitel ukázal. Psi se proto domnívají, že jsou schopni porozumět lidským gestům. A pokud jsou gesta nekonzistentní, pes může být nervózní a ve stresu.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Máte na svém těle pihu nebo znaménko? Možná ho považujete…

Nikdo nemá zcela dokonalou kůži, která by měla jednotnou barvu a na které by se neobjevila piha, nebo znaménko. Když…
PR články

Chcete si doplnit vzdělání? Zkuste studium MBA

Ke studiu MBA se můžete rozhodnout i v okamžiku, kdy už věkově dávno nepatříte mezi klasické studenty. Získat titul Master…
ZAJÍMAVOSTI

Používáte pravidelně antibakteriální produkty? Pokud ano, dost možná svému organismu…

Čistota je půl zdraví. To je pořekadlo, které platilo, platí a také platit bude. Nutno však dodat, že je vše…
ZE ŽIVOTA

Šokující odhalení je konečně tady. Proč lidé z této populace…

Malá populace lidí je unikátní tím, že o nich lze říci, že žijí tak, že se to vymyká všem statistikám…
ZAJÍMAVOSTI

Máte před sebou celkem 6 dveří. Vybrat si a vstoupit…

Ty nejzajímavější osobnostní testy jsou velmi jednoduché. To proto, že se nejedná ani o komplikovaný systém otázek, ani se nejedná…
ZAJÍMAVOSTI

Podívejte se na strom a vyberte si jednu z postav,…

Tento test od známého psychologa Pipa Wilsona je jedním z nejznámějších na světě. Důvodů k tomu je hned několik. Ten hlavní je…