Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto věku postupně blížíte? Pokud ano, je nejvyšší čas změnit svůj účes podle moderních trendů. Jaký bude slušet vám? Vybrala jste z nabízených možností ten, který budete chtít po své kadeřnici?

Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak mladě, jak jen to jde. Proč si zbytečně přidávat nevhodným účesem roky navíc, když můžete díky správnému účesu omládnout o deset let?

Jak zbytečně nestárnout

Čas se zastavit nedá – ale jeho účinky nemusí být vidět. Stačí k tomu dobrá péče a vhodně zvolené oblečení, líčení – a především účes. Vhodně zvolený účes, který vám bude padnout, dokáže zakrýt nedostatky, a naopak vyzdvihnout vaše přednosti. Mezi nejmladistvěji působící účesy se řadí ty krátké.

Krátký účes, který jeho nositelce sedne, ji dokáže dokonale omladit. Navíc díky krátkým vlasům krásně vyniknout rysy obličeje a člověk se celkově rozzáří. Dlouhé vlasy mají samozřejmě také něco do sebe, ale pokud toužíte po mladistvém, moderním a šik vzhledu, nebojte se své dlouhé lokny zkrátit – odpadnou s nimi i nechtěná léta.

Čtěte také: Naprosto přesný test osobnosti pro ženy: vyberte si 1 koště a pronikněte do nitra své duše, tohle odhalí dokonce i minulé životy

Přinášíme vám nejkrásnější krátké účesy, nechce se inspirovat.

Elegantní a ženské

Tento dánský účes pro krátké vlasy patří mezi nejuniverzálnější střihy, který sluší snad všem. Delší přední část příjemně zjemní kontury obličeje a zároveň působí ženským a elegantním dojmem. Pěšinku si můžete česat:

  • na pravou stranu
  • na levou stranu
  • doprostřed

Díky tomu můžete být pořád jiná – podle toho, jakou budete mít náladu.

Tento plný účes může působit trochu extravagantním dojmem, ale jeho nositelkách prokáže opravdovou službu. Díky své plnosti přidává na objemu účesu, ale neztrácí přitom na lehkosti. Díky něžné ofině nádherně zvýrazní oči a dokonale orámuje váš obličej. Díky tomu dodává něžný vzhled, doprovázený s trochou mladistvého šibalství.

Pixie nejen pro rebelky a rošťačky

Pixie účesy patří mezi ty nejkratší, které si můžete vybrat. Proslavily jej především celebrity – a i ty se k němu nestále vracení. Před pár lety s ním překvapila své fanoušky třeba Emma Watson, která se spolu s rolí Hermiony z Harryho Pottera vzdala i svých dlouhých vlasů.

Mezi nesmrtelné varianty patří krátký rozcuchaný pixie účes. Je ideální i pro ty, kterým se přirozeně vlní vlasy. Kromě toho, že vás tento účes zaručeně omladí, je i nenáročný na údržbu a rozhodně kvůli němu nebudete muset vstávat ráno dřív – a i přesto budete vypadat skvěle.

Legendární střih Garson v sobě nese trochu nostalgickou vlnu 20. let. Je v něm nesmrtelná elegance a ženskost. Zároveň jde o velice pohodlnou a sportovní účes, který vás nebude omezovat ani v těch nejnáročnějších aktivitách. Tento účes nosily třeba celebrity:

  • Ema Watson
  • Natalie Portman
  • Anne Hathaway
  • Rihanna

Je libo trochu delší varianta?

Je důležité si uvědomit, že krátkým sestřihem nejsou myšleny pouze přísně krátké účesy. Některým ženám může více slušet varianta, kdy si ponechají vlasy trochu delší – zpravidla asi po uši.

Zajímavou variantou je tento účes, kdy díky chytrému sestříhání vlasů vznikne velice objemný účes. Ten zároveň zjemní hrany obličeje a díky vlasům do čela vytváří kolem obličeje velice slušivý rám. Tento účes je vhodný například pro ženy s vyšším čelem, ale je tak univerzální, že bude slušet všem.

Naprosto nehynoucím hitem jsou mikáda (tzv. boby). Tento účes působí elegantně, mladistvě a zachovává si čisté linie. Díky jeho jednoduchosti opravdu vynikne váš obličej. Přední část vlasů můžete nechat stejně dlouhou jako zbytek vlasů nebo zvolit moderní patku.

Vlasy po ramena sluší všem

Na delší vlasy spousta lidí nedá dopustit – a není divu, vlasy po ramena jsou slušivé, univerzální a těžko hledat takový typ obličeje, kterému by tento sestřih neslušel. Důležité ale je, aby byly vlasy zdravé. Pokud nemáte vlasy v dobré kondici, i sebehezčí delší účes vám udělá spíše medvědí službu a přidá nechtěné roky navíc.

Tento účes, typicky svou výraznou ofinou a sestříháním, je ideální pro ty, kdo se chtějí cítit jemně a žensky. Delší ofinu lze sepnou i na stranu a získat tak elegantnější formu účesu – třeba na slavnostní večer.

Tento jemný, pravidelně sestříhaný účes bude slušet především majitelkám jemného obličeje. Kvůli absenci ofiny by se jej měly vyvarovat ženy s vysokým čelem. Velkou výhodou tohoto účesu je to, že i přes jeho délku je jeho úprava naprosto jednoduchá – stačí vyfoukat a prohrábnout kartáčem.

Asymetrie pro odvážné

Oblíbenost asymetrických účesu pravidelně kolísá – buďto jsou hitem sezóny nebo pomalu upadají do zapomnění. Ty prostší jsou ale aktuální pořád – dodají ženám na zajímavosti a sebevědomí.

Tento asymetrický účes s výraznou ofinou dokonale rámuje obličej a přitahuje pozornost právě k vašemu obličeji. Navíc je pohodlný a vyzařuje z něj sebevědomí a ženské kouzlo.

Poslední účes z naší inspirace je pro opravdové femme fatale. Asymetrický střih v kratších vlasech ale vyžaduje opravdu šikovnou kadeřnici.