Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto věku postupně blížíte? Pokud ano, je nejvyšší čas změnit svůj účes podle moderních trendů. Jaký bude slušet vám? Vybrala jste z nabízených možností ten, který budete chtít po své kadeřnici? -
Menu

Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto věku postupně blížíte? Pokud ano, je nejvyšší čas změnit svůj účes podle moderních trendů. Jaký bude slušet vám? Vybrala jste z nabízených možností ten, který budete chtít po své kadeřnici?

Tento plný účes může působit trochu extravagantním dojmem, ale jeho nositelkách prokáže opravdovou službu. Díky své plnosti přidává na objemu účesu, ale neztrácí přitom na lehkosti. Díky něžné ofině nádherně zvýrazní oči a dokonale orámuje váš obličej. Díky tomu dodává něžný vzhled, doprovázený s trochou mladistvého šibalství.

Pixie nejen pro rebelky a rošťačky

Pixie účesy patří mezi ty nejkratší, které si můžete vybrat. Proslavily jej především celebrity – a i ty se k němu nestále vracení. Před pár lety s ním překvapila své fanoušky třeba Emma Watson, která se spolu s rolí Hermiony z Harryho Pottera vzdala i svých dlouhých vlasů.

Mezi nesmrtelné varianty patří krátký rozcuchaný pixie účes. Je ideální i pro ty, kterým se přirozeně vlní vlasy. Kromě toho, že vás tento účes zaručeně omladí, je i nenáročný na údržbu a rozhodně kvůli němu nebudete muset vstávat ráno dřív – a i přesto budete vypadat skvěle.

Legendární střih Garson v sobě nese trochu nostalgickou vlnu 20. let. Je v něm nesmrtelná elegance a ženskost. Zároveň jde o velice pohodlnou a sportovní účes, který vás nebude omezovat ani v těch nejnáročnějších aktivitách. Tento účes nosily třeba celebrity:

  • Ema Watson
  • Natalie Portman
  • Anne Hathaway
  • Rihanna

Je libo trochu delší varianta?

Je důležité si uvědomit, že krátkým sestřihem nejsou myšleny pouze přísně krátké účesy. Některým ženám může více slušet varianta, kdy si ponechají vlasy trochu delší – zpravidla asi po uši.

Zajímavou variantou je tento účes, kdy díky chytrému sestříhání vlasů vznikne velice objemný účes. Ten zároveň zjemní hrany obličeje a díky vlasům do čela vytváří kolem obličeje velice slušivý rám. Tento účes je vhodný například pro ženy s vyšším čelem, ale je tak univerzální, že bude slušet všem.

Naprosto nehynoucím hitem jsou mikáda (tzv. boby). Tento účes působí elegantně, mladistvě a zachovává si čisté linie. Díky jeho jednoduchosti opravdu vynikne váš obličej. Přední část vlasů můžete nechat stejně dlouhou jako zbytek vlasů nebo zvolit moderní patku.

Vlasy po ramena sluší všem

Na delší vlasy spousta lidí nedá dopustit – a není divu, vlasy po ramena jsou slušivé, univerzální a těžko hledat takový typ obličeje, kterému by tento sestřih neslušel. Důležité ale je, aby byly vlasy zdravé. Pokud nemáte vlasy v dobré kondici, i sebehezčí delší účes vám udělá spíše medvědí službu a přidá nechtěné roky navíc.

Tento účes, typicky svou výraznou ofinou a sestříháním, je ideální pro ty, kdo se chtějí cítit jemně a žensky. Delší ofinu lze sepnou i na stranu a získat tak elegantnější formu účesu – třeba na slavnostní večer.

Tento jemný, pravidelně sestříhaný účes bude slušet především majitelkám jemného obličeje. Kvůli absenci ofiny by se jej měly vyvarovat ženy s vysokým čelem. Velkou výhodou tohoto účesu je to, že i přes jeho délku je jeho úprava naprosto jednoduchá – stačí vyfoukat a prohrábnout kartáčem.

Asymetrie pro odvážné

Oblíbenost asymetrických účesu pravidelně kolísá – buďto jsou hitem sezóny nebo pomalu upadají do zapomnění. Ty prostší jsou ale aktuální pořád – dodají ženám na zajímavosti a sebevědomí.

Tento asymetrický účes s výraznou ofinou dokonale rámuje obličej a přitahuje pozornost právě k vašemu obličeji. Navíc je pohodlný a vyzařuje z něj sebevědomí a ženské kouzlo.

Poslední účes z naší inspirace je pro opravdové femme fatale. Asymetrický střih v kratších vlasech ale vyžaduje opravdu šikovnou kadeřnici.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i…

Mnoho žen a mužů po celém světě trápí pigmentové skvrny, které se mohou objevovat na celém těle, zvláště pak ale…
KRÁSA A MÓDA

Peroxid už dávno není jenom pomocník k barvení vlasů, nebo…

Krásná a mladistvá pleť je snem každé ženy. To je i důvod, proč mnoho žen chodí pravidelně do kosmetických salonů.…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás vrásky, zarudlá pokožka, ochablá kůže nebo červené skvrny…

Vrásky, zarudlá pokožka, ochablé mimické svaly a celkově ochablý tvar Vaší tváře. Má to něco společného s Vámi? Pokud ano, tak…
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…
KRÁSA A MÓDA

To je neuvěřitelné! Tyhle ženy vůbec nestárnou a stále vypadají…

Elixír mládí ani kámen mudrců ještě nikdo nevymyslet, ale tohle je ještě možná ještě lepší! Vyzkoušejte tyhle jednoduché cviky na…