David Hampl
18 června, 2019

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše postava už není, co bývala a nadváha je vaším druhým jménem? Pokud jste aspoň na jednu otázku odpověděli ano, pozorně čtěte dále. Máme pro Vás báječný recept na nápoj, který Vám dokáže se vším výše jmenovaným pomoci a vrátí Vám vitalitu, energii a chuť do života. Díky svému složení Vám také pomůže zbavit se přebytečných kilogramů. Možná už tušíte, o co jde, ale voda s citronem to rozhodně není.

Čtyřicítka jako bod zlomu

Čtyřicítka je přelomový věk, kdy se mnoho věcí mění. Především tělo začíná reagovat jinak než v době, kdy nám bylo dvacet. Začínají se objevovat zdravotní komplikace, metabolismus se zpomaluje a díky tomu se snižují šance na zhubnutí. Ne u všech se to projevuje stejně, ale pokud v tomto věku nejste zvyklí dodržovat zásady zdravého životního stylu, většinou se Vás to bude týkat.

Špatný životní styl

A právě nesprávný životní styl, který je spojený se stresem, únavou a mnohými zlozvyky, je hlavním spouštěčem tělesných problémů. V těle začínají probíhat další hormonální změny a začínají se také hromadit nebezpečné toxiny. To vše zákonitě ústí v negativní změny pro naše tělo:

 • zadržování vody
 • nabírání hmotnosti
 • problémy s trávením
 • bolesti kloubů

Jsou situace, kdy se snažíme, jak chceme, ale věk a stárnutí organismu jednoduše nezastavíme. Každopádně ve 40 letech je člověk na vrcholu, proto by měl svému tělu a zdraví věnovat mnohem více pozornosti. Možností, jak se o své tělo starat a předejít tak různým zdravotním komplikacím, může být následující recept.

Pozitivní účinky zázračného nápoje

Obyčejná voda s citronem by teoreticky mohla být ideálním řešením, nicméně existuje recept na nápoj, o kterém se na veřejnosti moc neví. My jsme se ovšem rozhodli představit Vám jeho zázračné účinky na lidský organismus. Jde o velmi jednoduchý a generacemi odzkoušený recept, který si dokáže připravit každý. Pozitivní účinky nápoje jsou následující:

 • pomáhá zrychlit metabolismus a tím pomáhá s hubnutím
 • zbavuje tělo nahromaděné vody, čímž se snižují otoky
 • odbourává toxiny z těla
 • pomáhá při bolestech kloubů

Co vše potřebujeme na přípravu

Není třeba se moc rozepisovat, jak výborný tento recept je, a co všechno s Vaším tělem dokáže. Mnohem lepší je přímo nápoj připravit a vyměnit ho na pár týdnů za oblíbenou vodu s citronem. Sami uvidíte, co vše dovede. Co všechno budete k přípravě tohoto nápoje potřebovat:

 • 2 citrony, které je potřeba důkladně omýt
 • 3-4 stroužky česneku
 • 2 cm kořene zázvoru
 • 1 litr vody

Jak postupovat při jeho přípravě

Ingrediencí není mnoho a většinou máte všechny doma. Důležitá je ovšem příprava nápoje. Pozorně čtěte dále.

První je potřeba citrony odšťavnit a zbylou kůru nakrájet na měsíčky. Nakrájenou kůru vložíme do hrnce s vodou a necháme projít varem. Mezitím si rozmačkáme česnek a smícháme ho s nastrouhaným zázvorem. Hrnec s převařenou vodou s kůrou sundáme z plotny a nechme chvíli vychladit. Následně přidáme do vody vymačkanou citronovou šťávu a směs česneku a zázvoru.

Kdy a jak často nápoj užívat

Aby byly účinky nápoje maximální, je velmi důležité umět ho správně užívat. Nápoj je doporučeno užívat každé ráno po probuzení, a to vždy před snídaní, tedy na lačno. Pokud vydržíte nápoj užívat až 14 dnů, tak už po 10 dnech byste na sobě měli začít pozorovat změny. Může se stát, že se Vám bude zdát nápoj příliš kyselý. V tom případě ho můžete rozředit vodou. V případě, že Vás trápí vysoký tlak, snižte dávky zázvoru.

Léčivá síla jednotlivých složek

V rámci představení tohoto zázračného nápoje by bylo vhodné, zmínit se také o ingrediencích, díky kterým je nápoj tak účinný. Jak je zřejmě z výpisu složek, je na nápoj, mimo vody samozřejmě, potřeba citron, česnek a zázvor.

Mezi hlavní účinky citronu patří: posílení imunity, odbourávání cholesterolu v játrech, zpomalení růstu nádorů, předcházení srdečnímu infarktu a mrtvici, pomáhá léčit infekce močového měchýře a ledvin, detoxikuje organismus, podporuje paměť a soustředěnost, pomáhá při bolestech hlavy a snižuje horečku. To byl jen základní výčet hromady pozitivních účinků, které citron přináší.

Jako další složku si charakterizujeme česnek. Česnek je velmi účinným lékem v boji proti ateroskleróze spojené s kornatěním tepen. Dále zlepšuje stav mozkových tepen, prokrvení mozku a podporuje paměť a myšlení. Působí jako přírodní antibiotikum při různých zánětech. Pomáhá v boji s ledvinovými kameny a podporuje vylučování škodlivých látek z těla. Opět se jedná jen o základní výčet mnohých funkcí.

Co se týče zázvoru, ten pozitivně působí při: chřipce, nachlazení a rýmě; pomáhá při zánětech průdušek; podporuje vylučování hlenů; redukuje cholesterol; pomáhá při migréně, nevolnostech a trávících potížích. Posiluje imunitu a udržuje tělesnou hmotnost.

Je evidentní, že nápoj je složený jen ze samých dobrých, zdravých a velmi účinných složek. Nezbývá tedy, než se pustit do jeho přípravy a každé ráno s ním zdravě začít nový den.

Sdílejte článek