Domů TIPY A TRIKY Je Vaše dítě starší 13ti let? Zde je soupis toho, co by...

Je Vaše dítě starší 13ti let? Zde je soupis toho, co by už všechno mělo umět, jestli chcete, aby bylo schopno se o sebe v životě postarat!

Podle některých psychologů je za dospívající období dítěte považován věk od 9 do 13 let, což je přechodné období typické odloučením od rodičů, kdy by rodiče měli nechat své dítě růst a stát se nezávislým. Aby byl tento přechod hladký, rodiče by měli svým dětem pomoci získat základní životní dovednosti do věku 13 let.

Dnes jsme pro Vás proto sestavili seznam zásadních životních dovedností, které by všechny děti měly mít ve věku 13 let!

1. Schopnost získat a spravovat své peníze

Vaše děti mohou získat základní finanční dovednosti, jakmile se naučí, jak počítat. Do věku 13 let by děti měly být tedy schopné ušetřit peníze z týdenního příspěvku, vědět, kolik základních nákladů se vynaloží na chod domácnosti, porozumět rozdílu mezi debetní a kreditní kartou, a být schopni rozhodovat o výdajích a úsporách.

2. Základní domácí práce

Podle odborníků na psychologii mohou děti už v raném věku mít na starost domácí práce, jako je úklid po večeři, nebo shromažďování oblečení v době praní. Do věku 13 let by měly být děti schopny vyžehlit své oblečení, vyložit nádobí z myčky, převléct své povlečení, umýt auto, vyčistit koupelnu a uklidit kuchyni. Rodiče by měli být konzistentní a konkrétní se svými žádostmi a měly by své děti podporovat.

3. Připravit si jídlo

Vaření je důležitá dovednost, kterou Vaše děti budou potřebovat, když vyrostou a pro začátek je tu spousta jednoduchých receptů, jako jsou sendviče, míchaná vejce, těstoviny, polévka a saláty. Do věku 13 let by děti měly mít možnost naplánovat rodinné jídlo, držet se jednoduchého receptu a být schopny pracovat s kuchyňským vybavením. Nezapomeňte své děti naučit zasády hygieny a bezpečnosti.

4. Obchod s potravinami

Kam dál?

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Psychologové radí, co dělat, abyste byli součástí těch jedinečných 8 % populace, jež si plní své sny a cíle!

Kosmetologové vysvětlují, proč jsou některá běžná pravidla péče o pleť zcela falešná!

Tak tomuhle se říká, mít doma šikovného muže! Poproste svého manžela, ať Vám takovou dekoraci také vyrobí!

Další články