Je vhodné během karantény chodit na procházku? Odborníci promluvili. Jejich vyjádření mnoho lidí šokovalo a na rozdíl od nich mají jiný názor.

Tématem dnešních dnů je coronavirus. Novým typem coronaviru, který už má na svědomí tisíce lidských životů, žije celý svět. Světová zdravotnická organizace vyhlásila světovou pandemii tohoto viru a mnoho zemí po celém světě tak vykonává bezpečnostní opatření, která mají šíření viru zpomalit a postupně ho zničit. Jedním z opatření, které mnoho zemí, včetně té naší, zavedlo, je karanténa. V praxi to znamená, že bychom neměli vycházet ven, pokud to není nezbytně nutné. Mnoho lidí ovšem potřebuje každodenní procházky, aby měli dostatek pohybu. Karanténa ovšem staví mnoho lidí na pochyby. Odborníci se k této otázce konečně vyjádřili.

Karanténní opatření

Karanténní opatření platí v mnoha zemích po celém světě. Lidé mohou pouze do zaměstnání, za rodinou nebo na nutné nákupy do obchodu, do lékárny nebo k lékaři. Po zbytek dne by tak měli být všichni doma a omezit tak pohyb venku a na ulicích. S pobytem doma ovšem souvisí nedostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Někteří lidé jsou zvyklí chodit na pravidelné procházky, aby se udržovali ve zdravé tělesné i duševní kondici. Jak to ale dělat teď, když pohyb venku je velmi omezený?

Chůzí ke zdraví

Chůze je nejlepším způsobem, jak se snadno zbavit stresu, uvolnit se a udržet se zdravý. Můžeme ovšem chodit ven v době karantény? Můžeme, ale musíme dodržovat určitá pravidla. Na pěknou procházku to přímo svádí, protože venku začíná být hezky, svítí sluníčko a teplota také pomalu stoupá výše. Spousta lidí už se doma nudí, takže procházka je ideální volba. Jak na to?

Čtěte také: Tento obrázek rozhádal tisíce lidí na internetu. Co vidíte jako první, to ovlivní vaší budoucnost

Odborníci radí

Vyhněte se místům s velkou koncentrací lidí, na hřištích, v obchodních centrech atd. Zvolte si spíše procházku do přírody nebo parku. Pokud půjdete s partnerem, pak dodržujte 2metrovou vzdálenost. Při pohybu venku noste roušky nebo šátky, které zakryjí vaše ústa i nos. Jakmile se vrátíte domů, pořádně umyjte ruce a převlečte se. Před spaním se také doporučuje umýt si vlasy. Pokud budete dodržovat tato základní pravidla, můžete si vyrazit na příjemnou procházku do přírody.