Jeden jednoduchý trik vám ušetří spoustu peněz za plyn. My jsme díky tomu ušetřili za rok tisíce!

Vaříte často a dlouho? Používáte plynový nebo elektrický sporák? Spousta domácností má v dnešní době už elektrický sporák, který má spoustu výhod a lze díky němu i výrazněji ušetřit. O elektrických sporácích se dnes však bavit nebudeme. Nás bude zajímat starý dobrý plynový sporák, který má v kuchyni stále mnoho lidí. Právě těmto lidem dnes nabídneme jednoduchý trik, pomocí něhož budou moci ušetřit nemalé peníze za plyn. Vařit na plynu se tak pro ně znovu stane radostí a na elektrický sporák si ani nevzpomenou.

Základem jsou hořáky

Triků pro domácnost je opravdu celá řada a mnohé z nich nám mohou pomoci ušetřit nemalé peníze. Umožňují nám provádět některé činnosti rychleji, efektivněji, ale především ekonomicky úsporněji. Například u plynové sporáku je to možné taky. Ve zkratce jen stačí dávat pozor, zda hrnce dáváte opravdu na hořáky, abyste maximálně využili jejich výhřevnost a energii, kterou vysílají. Navíc by měly být pravidelně čištěny, aby zůstaly bezpečné a my je nemuseli vyměňovat za velké peníze.

Dále od okna

Další radou je, aby sporák nebyl umístěný v blízkosti okna. Je to sice jednodušší na větrání v případě spálení, nicméně i velmi nepatrný větřík z okna může zadusit plamen a vy budete muset znovu zažehávat, což vykazuje vyšší spotřebu plynu. Navíc to může způsobit větší hrozbu pro náš život i zdraví. Plynový sporák proto raději dále od okna, pokud chcete zůstat s plnou kapsou a dobrým zdravím.

Čtěte také: Tak toto je naprosto okouzlující dezert! Nejenže vypadá dokonale, jeho chuť je božská!

Pokličky a plameny

Samozřejmě je důležité pamatovat na klasické rady při vaření jakými jsou například: používání pokliček při vaření, abychom zbytečně dlouho neohřívali vodu nebo sledovat plamen hořáku a uzpůsobovat ho velikosti hrnce. Možností je spousta, nicméně pravidelná péče o hořáky a sporák obecně vám může opravdu ušetřit nemalé peníze. Sdílejte tyto rady se svými přáteli, ať mohou také ušetřit.