David Hampl
6 února, 2020

Každý den toho sníme mnoho. Někdo toho sní moc a někdo zase málo. V každém případě naše tělo potřebuje energii, kterou mu právě z potravy dáváme. Mnoho lidí po celém světe však své tělo zásobuje potravinami, které tělu škodí a způsobují dokonce i závažná onemocnění. Taková neuvážená a mnohdy nadměrná strava je našemu tělu a životu velmi na škodu. Z toho důvodu bychom měli jíst spíše takové potraviny, které našemu tělu prospívají a mají pozitivní vliv na naše zdraví. Dnes vám představíme ovoce, jehož pravidelná konzumace může ve vašem těle vést právě k pozitivním výsledkům. Že nevíte, o jaké ovoce se jedná? Pokračujte ve čtení.

Sladké, ale podceňované

Už jste někdy slyšeli o datlích? Nemáme na mysli ptáka s červenou čepičkou, ale sladké exotické ovoce. Mnoho lidí ho nezná, protože u nás přímo neroste a musí se dovážet, nicméně ho lze u nás dostat alespoň v obchodech s ovocem. Pevně věříme, že už jste o tomto sladkém ovoci někdy slyšeli. Věděli jste však, že právě toto ovoce je velmi podceňované? Je to škoda, protože se ukázalo, že jeho pravidelná konzumace má silně pozitivní vliv na naše tělo a poskytuje mu široké spektrum esenciálních živin. Pojďme se nyní podívat, na co všechno mají datle vliv.

Oběh a játra

V první řadě na oběhový systém, resp. na náš kardiovaskulární systém, udržují normální krevní tlak a snižují pravděpodobnost vzniku aterosklerózy. V druhém případě mají pozitivní vliv na činnost jater. Chrání játra před toxiny, díky čemuž jsou játra odolnější vůči chorobám. Datle navíc doplňují nedostatek glykogenu v játrech a svalech.

Srdce a oči

Další pozitivní vliv mají na srdce díky vysokému obsahu draslíku. Snižují hladinu cholesterolu, což je faktor, kvůli němuž často vzniká cévní mozková příhoda nebo infarkt. Vliv mají také na oči. Datle jsou zdrojem vitaminu A, který chrání a regeneruje oči. Obsahují také lutein a lecitin, které mají příznivý vliv na unavené oči a udržují je déle v perfektním stavu.

Na depresi a vitalitu

Datle obsahují vysoké množství draslíku a vitaminu B a taurinu, což vše působí pozitivně na nervový systém a zbavuje tělo deprese. Datle zvyšují energii a vitalitu, protože obsahují mnoho cukru. Jsou tak součástí jídelníčku mnoha sportovců. Stejně tak napomáhají datle lepšímu trávení a potlačují negativní trávící procesy.

Díky obsahu hořčíku se datle chovají jako aspirin a dokáží ulevit od bolesti a infekcí v těle. Sníží horečku a mají antibakteriální účinky. Rozhodně se je tedy vyplatí konzumovat pravidelně.

Sdílejte článek