Jedinečné vlastnosti bramborových slupek, které zatím neznáte!

Brambory patří mezi velmi oblíbenou zeleninu, kterou můžete připravit na mnoho způsobů. Většina lidí brambory oškrábe a slupky okamžitě vyhodí do koše nebo na kompost. Možná o tom nevíte, ale můžete je využít i zcela jiným způsobem. Obsahují hodně vitamínů a minerálů, které zlepší vaše zdraví. Musíte jen vědět, jak je správně použít a proč.

Obsahují hodně vlákniny a proteinů

Brambory obsahují až 2 procenta vlákniny. Většina se nachází právě ve slupkách. Proto je mnohem lepší připravovat brambory i se slupkou. Jakmile uvaříte brambory se slupkou, získáte také mnohem větší podíl proteinu, který vám dodá sílu ve stáří. Bílkoviny, které obsahuje, jsou velmi užitečné pro zdraví a zpomalení stárnutí organismu. Neměli byste proto sílu slupek podceňovat.

https://pixabay.com/

Bramborové slupky hojí rány a podporují mozek

Zranění není nikdy příjemné. Jestli chcete urychlit hojení rány, můžete rozmělnit a přiložit slupku na postižené místo. Bude to mít velmi dobrý vliv na hojení rány. Konzumace slupek je pozitivní také pro váš mozek. Obsahuje totiž draslík, který se klíčový pro bystrý a zdravý mozek. Měli byste proto brambory připravovat se slupkou nebo si z ní udělat chipsy.

Slupky jsou skvělé na snídani a pro hubnutí

Brambůrky ze slupek jsou velmi dobré jako zdravá svačina nebo snídaně. Ke snídani se skvěle hodí, protože vám dodají sílu na celý den. Stejně tak jsou velmi dobré pro hubnutí. Máte-li hlad a chcete se snadno zasytit, připravte si brambory uvařené se slupkou a přidejte k nim tvaroh nebo chutney. Žaludek budete mít rychle plný a zároveň vám pomohou s hubnutím.

https://www.livehindustan.com/

Jedinečný prostředek proti spáleninám

Spáleniny kůže od žehličky, horké vody nebo rozpáleného oleje, jsou velmi bolestivé. Jestli chcete bolest zmírnit a urychlit hojení, použijte ihned po spálení bramborové slupky. Poskytnou vám jedinečný chladivý prostředek a zabrání ve vzniku puchýřů. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a spálenina se velmi rychle zahojí.

Zdroj: livehindustan.com